İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Uniswap (UNI) Coin Nedir?

Uniswap, kullanıcıların ERC20 tokenlerini güvenle değiştirmelerine olanak tanıyan bir değişim protokolüdür. Geleneksel sipariş defteri modelini kullanmak yerine, Uniswap tokenleri akıllı sözleşmelerle kullanıcılar bu likidite havuzlarına karşı işlem yapar. Herkes token takas edebilir, ücret kazanmak için havuza token ekleyebilir veya Uniswap’ta bir token listeleyebilir.

ERC20 tokenları, Ethereum’un üzerine inşa edilen en yaygın token türüdür. ERC20’ler, para birimi, ödül puanları, borç makbuzları, faiz tahakkuk eden bonolar ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli kullanım durumları için en basit hesap birimi olarak düşünülebilir.

Uniswap, bir varlığın fiyatını elde etmek için bir emir defteri kullanmaması açısından benzersizdir. Coinbase Pro gibi merkezi bir borsada, borsada listelenen bir varlığın fiyatı, birinin ödemeye istekli olduğu en yüksek fiyat ve birisinin satmaya istekli olduğu en düşük fiyatla belirlenir.

Bunun yerine Uniswap, hem Ether’i hem de belirli bir ERC20’yi havuzlamak için Exchange sözleşmelerini kullanır. Bir token için Ether ticareti yaparken, Ether sözleşmenin havuzuna gönderilir ve token kullanıcıya geri verilir. Sonuç olarak, kullanıcının değiş tokuş etmek veya bir fiyat belirleme konusunda endişelenmek için karşı tarafı beklemesi gerekmez. Herkes bir jetonu listeleyebileceğinden ve kullanıcıların başka biriyle eşleştirme konusunda endişelenmesine gerek olmadığından, bir jetonu ilk kez başlatırken herhangi bir önyükleme soru olma olasılığı çok düşüktür.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uniswap (UNI)  Coin 17.09.2020 tarihinde Binance borsasında listelenmiştir.

Uniswap (UNI) coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar