İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

VADER Coin Nedir? | Vader Protocol Nedir? | VADER Hakkında Bilgiler

VADER, hibrit bir algoritmik-teminatlandırılmış stabilcoini sentetik varlıklar aracılığıyla geliştirilmiş likidite havuzlarıyla birleştiren bir likidite protokolüdür. Stabilcoin, USDV, VADER jetonlarının yakılmasıyla verilir ve Likidite havuzları, takas varlığı olarak USDV’yi kullanır. VADER likidite teşvikleri, kalıcı kayıp koruma garantilerini finanse ederek VADER havuzlarını sermaye için daha çekici hale getirir. Ayrıca Bono Satışları yoluyla Protokol Sahipli Likidite satın alınmasını sağlar. Sentetik varlıklar, kalıcı bir kayıp olmadan tek taraflı bahislere izin veren likidite havuzu paylarından basılmıştır.

Stabil paralar ve sentetik varlıklar, çözülmesi gereken asil bir sorundur. Kilit sorun, likidite meselesi ve varlıkların her zaman doğru satın alma gücünü algılamaktır. Ayrıca teşviklerin kullanılması, sistemin maksimum düzeyde alınmasını ve özellikle Protokol Sahipli Likidite yoluyla sermayenin hızlı bir şekilde yeniden yüklenmesini sağlayabilir. Mevcut stablecoin’ler ve sentetik varlık tasarımları, likiditeye duyarlı olmayan, manipülasyona açık olan ve likidite üreticilerini uygun şekilde teşvik etmeyen Fiyat Oracles’a bağımlı oldukları için yetersiz kalıyor.

VADER, kendi kendine hizmet etmeyi amaçlayan yeni bir likidite protokolü biçimidir. Teminatlı bir stabilcoin oluşturulmasını desteklemek için kendi likiditesini ve varlık satın alma gücü bilincini kullanır. Ayrıca, her zaman için garantili itfa likiditesine sahip olacağı sentetik varlıklar için teminat olarak likidite birimlerini kullanabilir. Likidite havuzlarının derinliğini ve sentetik varlıkların benimsenmesini en üst düzeye çıkarmak için adil ve şeffaf bir teşvik stratejisine sahiptir.

VADER Protokolünün temel özellikleri şunlardır:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  1. Bir sabit para ödeme varlığı kullanır.
  2. Hem VADER hem de USDV tedarikini genişletme ve daraltma yeteneği.
  3. Havuzlarda Likidite Sağlayıcılar için Kalıcı Kayıp koruması
  4. Sürekli likidite havuzu teşvikleri
  5. Havuz likiditesinden sentetik varlık basma yeteneği.
  6. Zaman içinde kira arama maliyetlerini azaltmak için Protokol Sahipli Likiditeyi finanse eden likidite teşvikleri.

VADER Coin Nedir?

VADER, adil bir Değer Kanıtı süreci aracılığıyla dağıtılan Vether (VETH) sahipleri için 10.000:1 oranında verilir. VETH, yalnızca ETH’nin günlük bir açık artırma yoluyla kanıtlanabilir şekilde yakılmasıyla elde edildiğinden; Sybil’e karşı dirençlidir, merkezi değildir ve kaçınılmaz bir maliyeti vardır.

VADER’in maksimum arzı 25 milyardır. VETH sahipleri tarafından 7,5 milyar talep ediliyor ve ek 12,5 milyar likidite teşviki olarak, 2,5 milyarı ortaklıklar için ve 2,5 milyarı da 2 yılda doğrusal olarak kazanılan takım için ödeniyor.

VADER Coin Nasıl Alınır?

VADER Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

Bitcoin halving, Bitcoin madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği bir olaydır. Bitcoin’in protokolüne göre, her 210,000 blokta bir (yaklaşık olarak 4 yılda bir) gerçekleşir. Bu durumda,...

Kripto Para

Avalanche (AVAX) ağı, yüksek hızlı işlemleri, düşük ücretleri ve ölçeklenebilirliği desteklemek amacıyla tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Avantajlı özelliklerine sahip olan bu ağ, çeşitli...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...