İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Velo Coin (VELO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Velo Coin, Tayland’ta bulunan CP Group şirketinin ortaklarından birinin desteklediği teknolojik bir protokol ile çalışan kripto para birimidir. Dünya çapında ünlü Stellar ağı üzerinden reel dünyada düzenli sanal para kullanım şartlarını kullanıcılarına sunmaktadır. 

Vela ve protokolünü anlatacağımız bu yazımızda; Velo Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Gibi konulara yer vereceğiz.

Velo Coin Nasıl İşler?

Kripto para piyasasının bilinen en büyük sorunu olan: kripto para birimlerindeki hızlı fiyat artış veya azalışı, yatırımcıları ve işletmeleri kripto paralara yatırım yapmak konusunda çekimser bırakmaktadır. Stable coin ve benzeri kararlı madeni paraların ortaya çıkması yaşanan bu tür sorunlara bir çözüm getirir beklentisi bulunmaktadır. Ayrıca kripto para birimlerinin ana akım durumunu benimsemesi beklenilmektedir. Bu gelişmelerin yanı sıra, mevcut kripto piyasasında istikrarlı madeni paralar şimdiki halleri ile hem gerekli özellikler hem de altyapı ve ekosistem olarak eksik gelişim göstermektedirler.

Velo protokolü istikrarlı kredi veya para ihracı sağlayacak işletmeler için dağıtılmış bir defterde açık ve daha az kredi ağını kolaylaştıran yeni nesil finansal bir protokoldür. Bilinen çözümlerin tam tersi olarak, Velo protokolü tarafından kullanıcılara verilen sabit krediler, herhangi bir özelleştirilmiş birim değerine sabitlenebilmektedir. Bununla birlikte işletmelerin mevcut altyapılarını, markalarını ve kullanıcı tabanlarını kullanmalarına da olanak tanıyan bir sisteme sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir kripto-teminat tabanı olan DRS aracılığı ile dijital kredinin istikrarını Velo protokolü sağlar. Bu sebeple protokol için kullanım durumları çok geniştir. Protokolün daha da yaygınlaştırılması için ise, güçlü güvenilir ortaklar ve mevcut merkezi sistemlerin birlikte çalışabilirliğini artırma yolu uygulanmaktadır.

Velo Coin (VELO) Nasıl Satın Alınır?

VELO Coin KuCoin borsalarında bulunur. Coin 21 Eylül 2020 tarihinde CoinMarketCap adresinde sıralanmaya başlamıştır. Bu nedenle de yeni bir coin olarak karşımıza çıkmaktadır. Şu anda sadece KuCoin borsasından ticareti yapılabilen Velo, ‘ELO/USDT çiftinden işlem görmektedir. KuCoin borsasında henüz üyeliğiniz yoksa bile, hemen kayıt olarak Velo satın alabilirsiniz.

Velo Coin Toplam Arz

Velo Coin yazının hazırlandığı sırada 0,44$ civarında işlem görmekte olduğu görülmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00004282 BTC, Stellar karşılığı ile 6,26751762 XLM tutarındadır. Ayrıca son 24 saatte de %11,72 oranında değerinde artış meydana gelmiştir.

Velo coin toplam arz miktarı 29.999.999.991 VELO token’dir. Şuan dolaşımda 338.521.544 VELO token bulunmaktadır.

Kripto para alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...