İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Wechat Nasıl Yedeklenir?

WeChat sıkça kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Tüm dünyada yaygın olan bir sohbet platformu olan WeChat’te konuşmaları kaybetmemek, cihaz değişiminde önceki mesajların silinmemesi için yedekleme işlemi yapılmalıdır. Toplamda 5 farklı WeChat yedekleme yolu bulunmaktadır.

WeChat yedekleme yolları nelerdir?

WeChat yedeklemeyi kullanarak bilgisayar üzerinde WeChati yedeklemek.

USB kablo kullanarak WeChat mesajlarını bilgisayara aktararak yedeklemek.

Online olarak web sitesi üzerinden WeChat’i yedeklemek.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Başka bir telefon kullanarak WeChat mesaj geçmişini ve verilerini aktarmak.

iTunes kullanarak Apple cihazları için WeChat yedeklemek.

Bilgisayar ile WeChat nasıl yedeklenir?

Bilgisayara WeChat’i yedeklemek için, WeChat kullanıcı yazılımının bilgisayara kurulması gereklidir. Başlatıldıktan sonra ekranda çıkacak olan QR kodu WeChat’in kullanıldığı cihazdan okutulduğunda bir menü çıkar. Buradan yedekleme ve kurtarma seçeneği seçilerek nereye yedekleneceği belirtilir. Daha önce bir yedekleme işlemi yapıldıysa önceki cihazlar liste olarak çıkacaktır. Yedeklenmek istenilen konuşmaların hepsi seçilerek işlem başlatılır. Bilgisayar cihazı tarayacak ve gerekli verilerin hepsini aktaracaktır. Bu süreç boyunca internetin kopmaması gerekmektedir. Herhangi bir internet veya bağlantı hatası, yedeklemenin baştan başlatılmasına neden olabilir.

USB kablo ile WeChat nasıl yedeklenir?

USB ile bağlanılan cihazdaki verinin okunması için yaygın olarak kullanılan dr.fone uygulaması indirilir. Ana ekranda cihaz ve yedeklenmek istenen uygulama seçilir. Daha sonra yedekle seçeneğine tıklanarak işlem başlatılır. Yedekleme bitiminde indirilen dosyaların görülebilmesi için yeni açılan pencerede göstere tıklanarak dosyalara erişilebilir.

Online olarak WeChat nasıl yedeklenir?

Online olarak WeChat’i yedekleyebilmek için web WeChat sitesine gidilerek kullanılan cihazdan QR kodu okutulur. Böylece bilgisayar ile cihaz arasında bir bağlantı kurulmuş olur. Yedeklenmek ve verilerin indirilmesi istenen konuşma arşivine gidilir. Tekli ya da çoklu mesajlar seçilerek ayarlar menüsünden dosya transferi ikonuna tıklanır ve aktarım başlatılır. Bir sonraki aşamada aktarılan verilerin bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. Konuşma geçmişi açılarak kendimize gönderdiğimiz dosyalara erişim sağlanır ve indire tıklanarak bilgisayara indirilir. Videolar için ise sağ tıklayarak videoyu farklı kaydet seçeneği kullanılabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Başka bir telefona WeChat mesajları nasıl aktarılır?

Kullanılan cihazda profil ayarlarından genele basılır. Konuşma arşivi aktarımı seçeneğine basılır ve daha sonra tüm konuşmalar ya da seçilenler için transfer ayarlanır. Daha sonra telefon üzerinde WeChat’e girilir ve aynı WeChat hesabına giriş yapılır. Eski telefon üzerindeki QR kodu okutularak eski ve yeni Apple ürünleri arasında aktarım sağlanabilir.

iTunes kullanarak konuşma geçmişi nasıl yedeklenir?

iTunes bağlanarak yedekleme işlemi için öncelikle Mac ya da Windows bilgisayara iTunes programı kurulmalıdır. Telefon şarj kablosu ile bilgisayara bağlanır ve iTunes çalıştırılır. Telefonu daha önceden tanımıyorsa biraz beklemek gerekebilir. Soldaki genel ayarlar menüsünde özete tıklanarak yedekleme menüsünde bilgisayarın seçili olduğundan emin olunur. En son aşamada, şimdi yedekle butonuna tıklanarak yedekleme süreci başlatılır ve iPhone üzerindeki veri arşivinin büyüklüğüne göre yüklenme süresi değişkenlik gösterebilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar