İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

WordPress

WordPress Dizin Oluşturulamıyor Hatası Çözüm

WordPress dizin oluşturulamıyor hatası nasıl çözülür? WordPress dosya yükleme sorunu nasıl çözülür? WordPress resim yüklenmediğinde ne yapılmasıgerekiyor? WordPress yazıya resim eklenmiyor hatası nasıl çözülür? WordPress dizin oluşturma izinler nereden yapılıyor?

WordPress için internet aleminin en kolay site oluşturma ve yönetme platformu diyebiliriz. WordPress platformunda dönem dönem hatalar oluşabiliyor bu hatalar genelde kod bilgisine ihtiyaç duyulmadan çözülebilen hatalardır. Özellikle WordPress üzerinde izinler konusunda oluşan hatalar çok can sıkıcı olabiliyor.

WordPress kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi "public_html/wp-content/uploads dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?" sorunudur. WordPress dizin oluşturulamadı hatası sunucu ( Hosting ) üzerindeki izinlerden kaynaklanmaktadır.

Siteye bir medya yüklemesi yaptığınızda WordPress Uploads klasöründe yeni bir klasör oluşturulmaktadır. Bu klasör gerekli izin ayarları yapılmadıysa oluşturulamaz ve " public_html/wp-content/uploads dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?" hatası alırsınız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

WordPress Dizin Oluşturulmadı Hatası Çözüm

WordPres dizin oluşturulamıyor hatasının çözümü için internette bir çok yöntem yazılmış ancak bu hatanın kullanıcı tarafından tek bir çözümü var buda risk içermektedir.

→ Sunucunuz üzrinde public_html klasörüne girin

 İlk olarak Wp-content klasörüne tıklayın ve üst panelden İzinler butonuna tıklayın ziyaretçiler hariç yazma izinlerini tıklayın yani Chmod değerlenin 777 olduğundan emin olun. 

Daha sonra aynı işlemi bir alt klasör olan Uploads klasörü içinde uygulayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra WordPress panelinden ortam eklemeyi deneyin, muhtemelen dizin oluşturma hatası çözülmüş olacaktır. Eğer sitenizi farklı bir hosting firmasına taşıdıysanız bu sorun izinlerin baştan sonra değişmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yukarıdaki yöntemi uyguladığınızda hala " dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?" hatası alıyorsanız mutlaka hosting sağlayıcınıza bir destek talebi oluşturun kısa bir işlem sonucunda sorunu çözmüş olacaklardır.

Özellikle WordPress sitelerin hosting değiştirme ve tema değiştirme işlemleri sonucunda WordPress dizin oluşturulamıyor hatası alınmaktadır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar