İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

WordPress site optimizasyon nasıl yapılır? | Eklentiler

Wordpress site optimizasyon nasıl yapılır? Optimizasyon eklentisi var mıdır? Wordpress alt yapısını kullanan bir internet sitemiz var ise yavaşlama sorunu kesinlikle başımıza gelmiştir. WordPress sitelerin geç açılmasının en büyük sebebi optimizasyon sorunu olmasıdır. WordPress sitenizdeki sorunları tespit etmek için google ücretsiz bir hizmet vermektedir. Aşağıdaki linkten sitenizi performans testine tabi tutabilir ve geç açılma sorununun temeline inebilirsiniz.

→ https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ adresine giriyoruz

→ Site url adresini giriyoruz

→ ANALİZ ET butonuna basıyoruz ve sitemizin performans testi karşımıza geliyor. Sitemizi yavaşlatan kısımlar fazla eklentiler çalışmayan bağlantılar hepsini buradan tespit edebiliriz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Wordpress sitemizde sayfalar geç yükleniyor, eklenti az olmasına rağmen yavaşlama yaşanıyor ve site geç açılıyor ise mutlaka bir optimizasyon eklentisi kullanmak gerekiyor demektir. Bizimde kullandığımız ve siz değerli wordpress kullanıcılarına tavsiyemiz WP-Optimize eklentisni kullanmanızdır.

Eklentiyi kurduktan sonra yapmanız gereken site içerisinde optimize etmek istediğiniz alanların yan kısmında bulunan RUN OPTİMİZASYON BUTONUNA basmaktır. Daha sonra bu alanlar optimize edilecektir ve optimize işlemi sona erdiğinde ne kadar alan kazandığınızı ve bant genişliği kullanımınız ile veritabanı yoğunluğunuzun ne kadar azaldığını görebilirsiniz.

 

WordPress site çok yavaş açılıyor, wordpress sayfa yüklenmiyor hatası, wordpress sunucu çok yavaş, wordpress sayfalar arası geçiş çok yavaş ne yapabilirim, wordpress geç yüklenme sorunu, wordpress sitede birşey yok ama açılmıyor, Sitenizi optimize edin, optimize nasıl yapılır, kolay optimize etme yöntemleri nelerdir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar