İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Xiaomi Kamera Açılmaması Sorunu | Çözüm

Xiaomi marka telefon kullanıcıların büyük bir çoğunluğu son zamanlarda ön kamera sorunu ile karşılaşmaya başladılar. Özellikle sosyal paylaşım uygulamalarında (Facebook, Instagram ve WhatsApp) görüntülü görüşme yapmak isteyen kullanıcıların çoğu Xiaomi telefonlarının ön kamerasının aktif olmadığını fark ettiler. Şikayet paylaşımlarının hızla artması ve Xiaomi forumlarına yüzlerce ön kamera şikayeti gelmesi ile ufak bir araştırma yapma gereği duyduk. Xiaomi kamera sorunu ve şikayetlerin temeline indiğimizde aslında basit bir yazılım sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Tarafımıza gelen destek talebi başlıkları;

  • Xiaomi Kamera Sorunu
  • Xiaomi Instagram Kamera Açmıyor
  • Xiaomi Kamerada Çıkan Dalgalanma
  • Xiaomi WhatsApp Kamera Açmıyor
  • Xiaomi Mi9 Kamera Önizleme Hatası

Xiaomi marka telefon kullanıcıları son güncellemeden sonra bazı uygulamalarda ön kameranın açılmadığını fark ettiler. Konu hakkında forum sitelerine yüzlerce başlık açıldı ve çözümü için destek talebinde bulunuldu. Firmadan yapılan açıklamada uygulama uyumluluğu sebebi ile bazı modellerde ön kamera açılma sorunu yaşandığı belirtildi. Uygulamaların selfie modunu kullanırken kamera açma isteği yeni sürüm ile uyum göstermeyince kameralar açılmıyor.  Sorunun yaşanmasının ardından 48 saat içerisinde yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte ön kamera açılmaması sorunu çözülmüş oldu. Ancak bazı modellerde hala sorunun devam ettiğini söyleyen kullanıcılar var.

Geçtiğimiz gün Xiaomi yazılım destek bölümünde paylaşılan bir bilgilendirmede güncellemenin yarıda kesilmesi sonucu ön kameranın açılmama sorunu oluşabileceği paylaşıldı. Bu durumda telefonun yazılımını yeniden güncellemeniz sonucunda ön kamera açılmama sorunu çözülmüş olacaktır.

Xiaomi Pop-up kameralı modellerde ön kamera açılmama sorunu donanımsal değilse yine aynı şekilde yazılım güncellemesinden kaynaklanıyor. Telefonunuzu servise götürmeden önce yazılım güncellemesini denemelisiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Xiaomi Yaızlım Güncellemesi:

  • Ayarlar
  • Telefon Hakkında
  • Sistem Güncelleme
  • Güncellemeleri Kontrol Et

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Uygulama

Xiaomi mi home, Xiaomi markasının akıllı ev cihazları ile kablosuz bağlantı kurabilen ve tüm bu akıllı cihazları uzaktan kontrol etmenize yardımcı olan mobil bir...