İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

“Yüklenen Dosya php.ini Dosyasındaki upload_max_filesize Directive İle Belirtilen Limiti Aşıyor” Hatası Nasıl Çözülür? (WordPress)

WordPress kullanıcılarının en çok karşılaştığı problemlerden biri olan “Yüklenen Dosya php.ini Dosyasındaki upload_max_filesize Directive İle Belirtilen Limiti Aşıyor” hatası genel olarak sunucu tarafından belirlenen limitin üzerinde dosya yüklemesi yapıldığında ortaya çıkmaktadır.

Bu hata korkutucu gibi gözükse de aslında çok basit bir çözümü var. Bu yazımızda upload_max_filesize hatasını çözmek için en hızlı yöntemi inceleyeceğiz.

Upload_max_filesize Hatasının Çözümü

“.Htaccess” Dosyasını Düzenlemek

Karşılaştığınız “Yüklenen Dosya php.ini Dosyasındaki upload_max_filesize Directive İle Belirtilen Limiti Aşıyor” hatasının en hızlı çözümü .htaccess dosyasını düzenleyerek PHP kaynak limitlerini artırmaktır.

Bunun için sunucunuz tarafından sağlanan cPanel veya farklı bir panel üzerinden WordPress sitenizin ana dizinine ulaşmanız gerekmektedir. Örnek olarak cPanel üzerinde dosya yöneticisine aşağıdaki gibi ulaşılmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dosya yöneticisine ulaştıktan sonra sitenizin ana dizininde bulunan “.htaccess” dosyasını bulun.

Dosyayı bulduktan sonra sağ tıklayın ve düzenle seçeneğini seçin. Sonrasında dosyanın en sonuna aşağıdaki kodu ekleyin:

php_value upload_max_filesize 256M

Sonrasında ise değişiklikleri kaydedin. Böylece upload_max_filesize hatasını kolay bir şekilde çözmüş olacaksınız. Eğer sorununuz devam ediyorsa .htaccess dosyasına aşağıdaki kodları ilave edin:

php_value post_max_size 256M
php_value memory_limit 512M
php_value max_input_time 180
php_value max_execution_time 180

Eğer sitenizin ana dizininde .htaccess diye bir dosya bulunmuyorsa bu dosyayı kendiniz oluşturup içine bu kodları ekleyebilirsiniz.

Eğer sitenizin ana dizinine erişmekte sorun yaşıyor veya bu yöntem ile sorununuzu çözemiyorsanız, sunucunuzun destek ekibi ile iletişime geçerek aldığınız hatayı belirtin. Sunucu ekibi tarafından bu sorun kısa bir sürede çözülecektir.

Ayrıca bazı paylaşımlı sunucular tarafından sunulan yükleme limitleri değiştirilememektedir. Bu konuda da sunucunuzdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

HTML derslerinin henüz başında öğretilen basit bir web sayfası örneğinde, web sayfaları için tarayıcı başlık bölümünün nasıl değiştirileceğinden mutlaka bahsedilir. Ancak uzun yıllar site...