İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ZCoin (XZC) Coin nedir? Toplam Arz Ne Kadar?

ZCoin (XZC) Nedir?

Zcoin finansal gizliliği ve yatırım özgürlüğünü garanti altına almayı amaçlayan bir platformdur. Zcoin(XZC) coin nedir sorusunun cevabı olarak; bireysel özgürlükleri arttırmayı amaç edinen, işlem yapma özgürlüğünün ülkeler ve kültürleri arasında barış ve refahı getireceğine inanan bir düşünce ile oluşturulan platformdur. Kullanıcılara finansal gizlilik garantisi veren Zcoin, serbest yatırım için ana etken olan doğrudan işlemleri kullanıcısına sağlıyor.

ZCoin (XZC), çift harcama problemini ortadan kaldırmak için tüm işlemlerin Blockchain adı verilen bir defterde kaydedilmesi gerektiğini savunmaktadır. Zcoin Sigma Teknolojisi ile ise; kullanıcılarının ulaşımına açık defterde bulunan bir kripto parayı özel bir kripto paraya dönüştürme, işlem bağlantılarını kırabilme ve tam bir gizlilik imkanı tanımaktadır.

ZCoin’de anonimlik en önemli hedeflerden bir tanesidir. Zcoin, binlerce kişiye ölçeklenebilen ve kendisi dışındaki çözümlerin aksine işlem grafiği analizine bağlı olmayan, belirli bir RSA akümülatöründeki tüm kripto paraları kapsayan bir anonimlik sistemine sahip bulunmaktadır.

 Zcoin, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin tüm avantajlarını saklarken işlemlerde daha fazla anonimlik ve gizlilik katmayı hedef alan bir kripto para birimidir. Zcoin blok zincir ağında, birçok kripto para biriminde mümkün olmayan kullanıcıların, paraları işlem geçmişlerini izlemek için kullanılamamaktadır.

Zcoin, yenilikçi teknolojilerinin sunduğu imkanlarla kullanıcıların kimliklerini örtüleyelerek Bitcoin işlemlerinde mevcut olan gizlilik risklerini yok etmeyi amaçlamaktadır. Zcoin, XZC kısaltılmış hali ile de tanımlanmaktadır.

2013’te Matthew D. Green ve lisansüstü öğrencileri Ian Miers ve Christina Garman, işlemleri tamamen anonim hale getirmek için Bitcoin’in uzantısı olarak çalışacak bir kriptografik protokol tasarladılar. 2016 yılında, protokol tamamen işlevsel bir kripto para birimi olan Zcoin’e uygulandı.

Zcoin (XZC) Coin Kurucusu

Zcoin kurucusu; projenin çekirdek geliştiricisi olarak da çalışan Poramin Insom tarafından kuruldu. Zcoin başlangıçta farklı bir isim altında başladı, Moneta ve ilk olarak 18 Aralık 2015’te testnet yazılımının halka açık olarak piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Proje resmi olarak 28 Eylül 2016’da hayata geçti.

Zcoin, Zerocoin tabanlı bir kripto para birimi olarak işlem gördüğü platformda sıfır bilgi kanıtı sağlar. Bu, kullanıcıların platform içerisinde herhangi bir tür belirli paralarını kendilerine ait olduğunu açıklamadan kripto paralarını gönderebileceği ve alabileceği anlamına gelmektedir. Kullanıcıların Zerocoins’i yalnızca önceden belirlenmiş 1, 10, 25, 50 ve 100 şeklinde basabilmelerine izin verilmektedir.

Zerocoin protokolüne göre, her kripto para bir yakma ve basma döngüsünden geçer. Bu döngü, coin geçmişinin silinmesini sağlar; böylece kripto paraları harcarken bir kripto parayı daha önceki işlemlere tanımlama ve bağlama şansını ortadan kaldırır. Zcoin dolaşım arzı 9,2 Milyon Zcoin olarak bilinmektedir. Zcoin toplam arz 21 Milyon zcoin olarak bilinmektedir. Zcoin kripto piyasalarında ticareti olan en aktif borsa Binance borsası olduğu görülmektedir.

XZC coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Yakın zamanda Gate.io borsasında listelenen ve herkes tarafından merak edilen Centrifuge protokolü hakkında sizlere temel bilgileri aktarmaya çalışacağız. Merkezi olmayan finans tutkusu tüm dünyada...

Kripto Para

Gate.io yeni startup listelemelerine devam ediyor. Özellikle oyun alanındaki girişimleri destekleyen borsa Heroes & Empires projesinin Startup listesine ekledi. Ön satış sonrasında borsada listeye...

Kripto Para

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da para kazanmanın çok çeşitli yolları var ancak Sway daha zahmetsiz olarak Instagram paylaşımlarınızdan para kazanmanın yolları...

Kripto Para

Oyun deneyimi ve kripto para teknolojisini bir araya getiren ve NFT avantajını ön plana çıkartan yeni projeler yayınlanmaya devam ediyor. Gate.io özellikle NFT projelerine...