İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ZKT Coin Nedir? | zkTube Nedir? | ZKT Coin Hakkında Bilgiler

Gate.io borsasına yeni girecek kripto paralar arasında listelenen ZKT coin hakkında merak edilen bilgileri birlikte inceleyelim.

zkTube, zkRollup konseptine dayanmaktadır. Kısacası, zkRollup, tüm fonların ana zincirdeki akıllı sözleşmelerle tutulduğu, hesaplamaların ve depolamanın zincir dışı yapıldığı bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Her Toplama bloğu, ana zincir sözleşmesi tarafından doğrulanan bir durum geçişi Sıfır Bilgi kanıtı üretecektir. SNARK, Rollup bloğundaki her işlemin geçerliliğinin kanıtını içerir. Ayrıca, her bloğun genel veri güncellemesi, ana zincir ağı üzerinde düşük maliyetli çağrı verisi olarak yayınlanır.

zkTube, ZK-Rollup teknolojisi kullanılarak PLONK algoritma protokolüne dayalı olarak katman2 üzerinde oluşturulmuş ve geliştirilmiş bir projedir. Toplu işlem gruplarını tek bir işleme aktararak ölçeklenebilirliği iyileştirebilir. Özü, zincir üzerindeki kullanıcı durumunu sıkıştırıp bir Merkle ağacında depolamak ve kullanıcı durumu değişikliğini zincire aktarırken, bir Zero-Knowledge kanıtlama mekanizması ile zincir altındaki kullanıcı durumu değişim sürecinin doğruluğunu sağlamaktır. Zincirdeki kullanıcı durumu değişikliklerini doğrudan işlemenin maliyeti nispeten yüksektir. Ancak bir Sıfır Bilgi kanıtının doğruluğunu doğrulamak için yalnızca akıllı sözleşmeyi zincir üzerinde kullanmanın maliyeti nispeten düşüktür. Ayrıca, gerekli havale bilgileri, kullanıcıların hesapları doğrulaması için uygun olan sertifika ile birlikte sözleşmeye iletilir.

Hala Ethereum zincirinde sunulduğunu vurgulamak gerekir, ancak zincir üzerindeki çalışmaların bir kısmı çevrimdışı tamamlanmaya aktarılır, bu nedenle Ethereum kadar güvenli olacaktır.

ZKT Coin Nedir?

ZKT, zkTube ağının değerini anlayan işlevsel bir simgedir. Ve Ethereum ağındaki ETH’ye veya Polkadot ağındaki DOT’a benzer çapraz DeFi ve NFT dolaşım performansına sahiptir.

ZKT, zkTube protokolünün tek Token sertifikasıdır ve değeri zkTube ağına bağlıdır. ZKT’nin değeri, zkTube ağının ölçeği ile pozitif olarak ilişkilidir. zkTube protokolü yaygın olarak kullanıldığında ZKT’nin talebi ve değeri de buna bağlı olarak yükselecektir.

Kullanım değeri olan ve kendi başına belirli bir değer üretebilen temettü çeki olarak kullanılabilen ZKT, şebeke ücretlerini ödemek için yakıt olarak kullanılabilir.

Maksimum arz miktarı 330.000.000 ZKT token olarak sabitlenmiştir.

zkTube ağında ZKT coin aşağıdaki işlevlere sahiptir:

  • zkTube ağ konsensüsünü korur.
  • Ağı kullanmak için bir işlem ücreti.
  • Transfer ücreti olarak.
  • Çapraz Defi sirkülasyonu.
  • Çapraz NFT sirkülasyonu.
  • Düğümler için başvurun ve düğüm güvenliğini sağlayın.
  • Zincirdeki yönetişim mekanizmasının seçilmesi ve oylanması ve teklifin oylanması için kullanılabilir.

ZKT Coin Nasıl Alınır?

ZKT token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

ORBLER, dünyanın her yerinden insanların zevk alabileceği gerçek zamanlı bir savunma oyunudur. Bir oyuncu, bir desteye 5 ORB kaydederek oyunun tadını çıkarabilir. Bazen bir...

Kripto Para

Ritestream, Film ve TV NFT’leri için merkezi olmayan küresel bir platformdur. Film ve eğlence prodüksiyonlarına fon sağlamak ve bunları piyasaya sürmek, film yapımcıları ve...

Kripto Para

Luna Rush, blockchain teknolojisine dayalı yeni başlatılan bir RPG oyunudur. Seviye Atlamaya ve Stratejiye Odaklanmış nihai boşta oyun deneyiminin tadını çıkarın! Luna Rush, Anime...

Kripto Para

Xoil Wars, öğrenmesi on dakika ve ustalaşması ömür boyu süren dijital bir tahsil edilebilir kart oyunudur. Oyuncular ana üslerinde savaşan robotlardan oluşan sert takımlar kurabilir,...