İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Zoom Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

COVID-19 nedeniyle evlerimize kapanmamızla birlikte hayatımıza giren Zoom uygulaması gerek iş hayatımızda gerek eğitim hayatımızda aktif şekilde kullanıyoruz. Bazen farklı bir cihazdan hesabımıza girmemiz gerektiğinde şifremizi unutabiliyoruz. Zoom şifrenizi unuttuğunuz zaman sıfırlama bağlantısı gelmiyorsa yapabileceğiniz işlemleri sizlere bu yazımızda anlatacağız. Ayrıca “hesabım açılmıyor” şeklinde şikayet yaşayanlar için de bu yazımızda çözüm sunacağız.

İlk olarak Zoom hesabına erişimi olanlar için parola değiştirme adımlarını anlatacağız daha sonra da Zoom hesabına erişimi olmayanlar için çözüm önerilerinden bahsedeceğiz. Sonrasında ise şifre sıfırlama sırasında çıkan sorunlarla ilgili çözümleri ele alacağız. Zoom şifremi unuttum nasıl sıfırlarım? Zoom şifremi unuttum hesap kilitlendi ne yapmalıyım? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda çözüme kavuşturacağız.

Hesaplarına Erişimi Olanlar İçin Şifre Sıfırlama Adımları

* İlk olarak cihazınızdan zoom.us sitesini açın ve kullanıcı bilgilerini girerek oturum açın.
* Ekranda profil alanını görmüyorsanız “My Account” kısmını seçin.
* Sonrasında sayfanın sol tarafında bulunan “Profil” yazan kısma girin.
* Sayfada aşağıya doğru ilerleyin ve “Sign In Password” kısmının sağında bulunan “Edit” seçeneğine tıklayarak şifrenizi değiştirin. (Eski şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.)

Hesaplarına Erişimi Olmayanlar İçin Zoom Şifre Sıfırlama Adımları

* Zoom Web sitesine giriniz ve “Sign in” yazan seçeneğe tıklayınız.
* Zoom parolanızı girdiğiniz alandan “Forgot” seçeneğine tıklayınız.
* Zoom şifrenizi sıfırlamak için email adresini karşınıza çıkan yere yazmanızı ve “Send” seçeneğine tıklayarak bağlantı göndermeniz istenilecek.
* Çoğu zaman Zoom şifresini sıfırlamak için URL “Send” seçeneğine tıkladıktan hemen sonra gelmektedir, fakat halen gelmiyorsa aşağıdaki adımları izleyiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Zoom şifresini sıfırlamak için emailinize URL gelmediyse:

Zoom şifreniz değişmiyor ve bu probleminiz halen devam ediyorsa genelde kullanıcıların defalarca hatalı şifrelerini denemesinden ya da hatalı bir işlem yapılmasından dolayı geçici işlem engeli yaşanmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Zoom Şifresini Sıfırlamak İçin Emailine URL Gelmesine Rağmen Şifresini Sıfırlanmayanlar İçin Adımlar:

* Parola kısmına girilen şifrenin tüm gereksinimleri sağladığından emin olun.
* Eskiden kullanılan bir parolayı kullanmadığınızdan emin olun.
* Çok sık deneme yapıldı ise modeminizi kapatıp açın ve tekrar deneyin.
* Bu durumda birkaç saatlik yasaklama gelmiş olabilir. İlerleyen saatlerde tekrar denemelisiniz. Kontrol etmek için başka bir hesapla deneyin. İhtimal dahilinde cihazınızla ilgili veya internetinizle ilgili bir problem olabilir.
* Eğer hala işleminiz gerçekleşmediyse telefonunuz üzerinden Zoom uygulamasından şifre değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
* Eğer hala sorun yaşıyorsanız sitedeki “Support” yazan seçeneğe tıklayın ve destek alabileceğiniz alternatif seçenekleri görebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar