İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Oyun

2019’un En iyi Free to Play Oyunları!

Bu ücretsiz oyunlar, türlerinin en iyileri…

Sizlere Fortnite: Battle Royale’den League of Legends’a Kingdom Rush’dan seçim yapabileceğiniz yüzlerce harika ücretsiz oyundan bahsediyoruz. Uzaylı istilalarını önlemek, orkları yok etmek ve rakiplerle heyecanlı rekabete dayanan bir çok oyun seçeneği var. “Free-to-play” günümüzde artık düşük bir kalite seviyesini göstermiyor ve yapımı için çok büyük bütçeler gerektiren video oyunlarını da içeriyor. Şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz oyunlarından bazıları, bilgisayar veya konsol oyuncusu olsanız da oynamanızı mümkün kılıcak kadar harika!

 

WARFRAME

 

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Mass Effect ve halo gibi oyunların fütüristik bilim-kurgu estetiğini estetik dövüş sanatlarından ilham alan mücadele ile birleştiren Warframe, şu anda mevcut olan en etkileyici aksiyon oyunlarından biridir ve hem konsollarda hem de PC’de oynayabilirsiniz. 2013’te piyasaya sürüldü ve sadece oyuncu tabanının son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdüğü görüldü. Oynanması ücretsizz olmasına rağmen şimdiye dek sadece 26 milyon kişi oyunu oynadı.Warframe hem Xbox One hem de PlayStation 4’ün teknik özelliklerin uyumlu olma konusunda mükemmel bir örnek olarak hizmet ediyor. Yeni konsolunuzu aldığınızda denediğiniz ilk oyunlar arasında olmalıdır.

WORLD OF TANKS

 

Vahşi deniz ve hava savaşlarına odaklanan spin-off oyunlarını da yayınladılar ancak hiçbir şey orijinalde sunulan yoğun savaşın üstesinden gelemez. World of Tanks. Amerika,İngiltere,Almanya,Çin, Fransa ve Sovyetler Birliği’nde görkemli savaş makineleri ile beraber tanklar dünyasının çok oyunculu maçları kesinlikle muazzam, ekipler uzun menzilli çatışmadayken ve müttefiklerini korurken birbirlerine karşı taktik pozisyonlar kazanmak için sürekli yarışıyorlar.Tanklar da, gelen patlama gücüne karşı koruma için kendi seviyelerine sahip, kabaca bir düzine farklı zırhlı plakalar var.

 

WORLD OF WARSHIPS

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Seçebildiğiniz 4 farklı sınıf bu oyunda sizi bekliyor. Kruvazör, savaş gemisi, destroyer ve uçak gemisi ve birden fazla oyun modu içeren World of Warships, derin özelleştirme seçeneklerine sahip stratejik bir açık su savaş simülatörüdür. World of Warships büyük gemi mücadelesi arayan herkesi tatmin etmede bire birdir.Malasef oyun sadece Pc platformunda oynanabiliyor(en azından şimdilik). Ayrıca, fazla deniz Muharebesi veya tank savaşları hayranı değilseniz,gökyüzüne dalıp diğer uçakları kontrol eden oyuncuları birer birer indirip uçak kontrolü etmenin zevkine varabileceğiniz bir diğer Free to Play oyun olan World of Warplanes’i denemenizi önereriz.

 

WAR THUNDER

 

Dünya Savaşı esnasında geçen bu muharebe odaklı uçuş simülatörü, oyuncuların beş büyük dünya gücünden gelen uçakların kokpitine girmesine izin verir. Bir uçağı kontrol etmenin karmaşık bir çaba olduğu ciddi bir simülasyon istiyorsanız, bu oyun tam da size göre! Uçak kontrolü ile birlikte bu oyunun içersinde inanılmaz bir aksiyon ağı var. İlk başlarda biraz zorlasada bir süre sonra kendinizi gökyüzüne it dalışları yapan usta bir pilot gibi hissedeceksiniz. Becerilerinizden emin olduğunuzda, çevrimiçi maçlarına atlayabilir ve epik 16 kişiye karşı 16 dalışlarında savaşabilir veya objektif tabanlı görevlerde rekabet edebilirsiniz. Uçaklar burada odak noktası iken,War Thunder oyununda ayrıca uçaksavar araçları ve tankları vardır.Bir free to play oyun olarak, uçak ve perkler birçok ödeme yöntemi arkasında kilitlenir.Bununla birlikte,biraz daha zamanınızı almasına rağmen, bir kuruş harcamadan yeni içeriğin kilidini açabilirsiniz.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
LET IT DIE

 

Let It Die bu listedeki en sert oyunlardan biridir. Eğer daha önce hiç oynamadıysanız, ancak No More Heroes serisinin arkasındaki geliştirme stüdyosundan beklenecek kadar yorucu bir hack and slash (Kes biç) oyunuyla karşılaşacaksınız. Oyunun kurgusal geleceğinde 2026 Japonya’sında Tokyo ikiye ayrılır. Okyanusun ortasından bir kule yükselir ve daha nice aksiyonun sizi beklediği bir dünya oluşur. Bol bol aksiyona girip strateji veya derinlik aramadan savaşacabileceğiniz bu oyun size özlenen konsol oyunu duygularını tattıracak. Öldüğünüzde veya oynayacağınız zaman, oyun verileriniz diğer oyuncularla paylaşılır ve kendinizi oyunlarına düşman olarak ekler (ve tam tersi onları da sizin oyununuza).Let It Die gibi free to play Aksiyon oyunları fazla bulunabilir türden değil, bu yüzden konsolunuz varsa kesinlikle bu oyun için bir şans vermelisiniz.

 

PUBG MOBILE

Bildiğiniz üzere Pubg’nin Pc versiyonları da Xbox versiyonları da Free to Play değildir, ancak eğer grafikler ve bazı oynanış mekaniği farklılıklarını umursamıyorsanız Pubg Mobile’ın bilgisayar için uyumlu hale getirilmiş Free to Play oyunu tam sizlik olabilir! Oyun PC sürümüne dayanmaktadır ve dokunmatik kontrollerini içerir. Böylece silahınızı manzaraların üzerine odaklayabilir, binaları yağmalayabilir, oyunun muazzam haritasını gezebilir ve insanları kızartma tavasıyla vurabilirsiniz. Uzun mesafeleri kat etmek için basit bir sanal çubuk kilidi, esasen “ayarlamanızı ve unutmanızı” sağlar ve takım tabanlı oyunlarınız için sesli sohbet desteği bile vardır, böylece öldürmeden veya öldürülmeden önce takım arkadaşlarınızla koordine edebilirsiniz.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
FORTNITE: BATTLE ROYALE

 

Fortnite: Battle Royale oyunda tüm diğer oyuncuları alt etmek ve son ayakta olmaktır. Pubg’nin militarist ve daha gerçekci dünyası ile karşılaştırıldığına,Fortnite’ın karikatürize görüntüleri ile birlikte gerkçek dışı mekanikleri rakipleri yok etmek için alternatif yollara başvurmak anlamına gelir. Fortnite ile Pubg’yi birbirinden ayıran en temel şeylerden biri de yapı mekanikleridir. Örneğin Pubg size var olan yapıları kullanarak oyun yapma ve strateji kurma seçeneklerini sunuyor. Fortnite’da ise size yapıları kendi başınıza inşa etme şansı veriliyor. En baştan bu farklılık ile  sizi saklanmaya değil de oyun yapmaya zorlaması ile iki oyun arasında oynanış açısından büyük farlılıklar oluşuyor.

APEX LEGENDS

 

Apex Efsaneleri ise daha çok takım çalışması ile ilgili bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü oyun 20 kişilik takımlardan oluşan, 3 takımı ayakta kalan son takım olmaları için takım çalışmasına zorluyor. Diğer Battle Royal oyunlarında da olduğu gibi Apex Legends’de gökyüzünden farklı yerlere bırakılan oyuncular, ganimet için yağmalıyor ve küçülmeye başlayan dairenin içerisinde kalmaya çalışıyor. Sekiz karakterin her biri kendi benzersiz yeteneklerine ve savunma hareketlerinden tutun da portal haraketlerine kadar uzanan sonsuz içeriğe sahiptir. Bu oyunun en büyük farklarından biri ölümün son olmaması. Siz takım arkadaşlarınızı kaldırabilir,oyuna dönmelerini sağlayabilir veya onları kaldırması için beacon ile işaretleyerek köpekleri ayarlayabilisiniz. Piyasadaki en iyi Free to Play Fps oyunlarından biridir ve ps4, Xbox One ve PC’de mevcuttur.

H1Z1

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

H1Z1, pubg ve Fortnite arasında gerçekçilik açısından ortada bir yerde duruyor.Estetik tonları daha çok Pubg’ye yakınken aksiyon mekanikleri olarak Fornite’a daha yakın bir oyun. Bu Battle Royale oyunu, ya tekli ya ikili ya da beş oyuncudan oluşan takımlar olarak ölümüne savaşan 150 oyuncuyu savaştırarak oyunculara daha kalabalık bir ortam sunuyor. H1Z1,daha popüler rakipleri gibi çok fazla aksiyona sahip olsa da, zırh ve iyileştirici ürünler yapmanıza olanak sağlayan bir zanaatkarlık sistemine sahiptir.

DARWIN PROJECT

 

Giderek artan kalabalık Battle Royale türünde Darwin Project göze çarpıyor. Oyuncular bir sonraki Buzul Çağı’nın şafağında karlı Kanadalı Rockies’e düşüyorlar. Bu oyunun en büyük olayı hayatta kalmak işçiliğinizi konuşturmak. Tabii ki, koşullar endişelenmeniz gereken tek şey değil. Diğer rakiplerinizi aşmak istiyorsunuz ve bunu yapabilmek için onları takip etmeli, tuzak kurmalı ve yaylı mücadelede Büyük twist şu ki: Show Director adı verilen onbirinci oyuncu olup bitenleri görüyor. Haritadaki bölgeleri kapatmanın yanı sıra, ne zaman ve nereye tedarik düşüşü göndereceklerini seçebiliyor. Bu rol yalnızca bir kişi tarafından doldurulabilir veya Yönetmen, Twitch ve Mixer’daki izleyicilerin yönünü kitleye yönlendirebilir.Darwin Projesi, çok oyunculu hayatta kalma oyunlarının bir sonraki evrimi gibi hissettiren stratejik bir Battle Royale deneyimidir. PC’ye erken erişimde olan oyun aynı zamanda Xbox oyun önizlemesi yapılarak oynanabiliniyor.

HEARTHSTONE

 

Aslında bakılırsa herhangi bir sırayla kaç kart oynayabileceğini ve hangi kartları oynayabileceğinizi belirleyen “mana kristalleri” dışında, Hearthstone için benzersiz bir oyun mekaniği yoktur. Ancak oyunun canlı maçları ve çok çeşitli stratejileri bir oyun daha oynamayı istemeyi başlatacak bir büyüye sahiptir. Normal oyundan kazanılan altın kullanılarak satın alınabilen yeni kartlar, kendi özel destelerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, gerçek bir para harcayarak da daha hızlı bir şekilde kart kazanabilirsiniz,ancak altın,tek bir rekabetçi güverteye girerseniz ücretsiz oynamaya devam edebileceğiniz kadar az bir oranda verilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
GWENT

 

The Witcher 3: Wild Hunt oyunundaki bağımlılık yapan mini oyundan genişleyen Gwent, iki oyuncuyu birbirine karşı en iyi üçte ikilik yetenek ve beceri savaşında sürükleyen derin bir takas oyunudur. Gwent bir mana sistemi kullanmaz, bu yüzden dikkatli ve hesaplanmış bir güverte inşası başarıya götüren şeydir. Oynanan her kart kazanma puanına yol açabilir. Bir turun sonunda en fazla puana sahip olan oyuncu kazanır. Hearthstone gibi geleneksel CCG’lerden farklı bir kart oyunu tarzı, alışılması çok da güç olmayan bir sistem. Gwent, PS4, Xbox One ve PC’de beta sürümünde mevcuttur. Bu yılın sonunda tam bir sürüm bekleniyor. Ek olarak, Gwent’in Thronebreaker tek oyunculu modu uzun, 30 saatlik bir RPG’ye dönüştürülüyor. Bu yılın sonunda tamamen ayrı bir deneyim olarak çıkacak.

THE ELDER SCROLLS: LEGENDS

 

Elder Scrolls: Legends görünüşte, Hearthstone’a benziyor, çünkü rakibinize ve kartlarına saldırmaya dayanan sıra tabanlı bir CCG. Oyun sırasında geçen her tur için bir miktar Magicka kazanırsın. Farklı olduğu yer koridor sistemidir. Tahta iki tarafa ayrılmıştır. Bir kartı yerleştirdikten sonra, sadece tahtanın aynı tarafındaki kartlara veya doğrudan rakibinize saldırabilirsiniz. Bu ince çizgi, The Elder Scrolls: Legends’a özgü bir strateji katmanı ekleyerek büyük bir fark yaratıyor. Ayrıca oyun kendi özgü Lore’una sahip ve satın alınabilinir diğer farklı görev yolları ile gayet cazip. The Elder Scrolls evreni hayranları için kendilerini bulabilecekleri yüzlerce içerikle beraber kesinlikle denenmesi oynanması gereken oyunlar arasında. Şu anda PC, iOS ve Android’de kullanılabilir. PS4, Xbox One ve Switch için konsol sürümlerinin bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

KILLER INSTINCT

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Orijinal oyunun yayınlanmasından yaklaşık yirmi yıl sonra, Microsoft ve Double Helix, Killer Instinct’i Mortal Kombat ve Street Fighter’a rekabet ederek paralarını kazanmak için yeterli stilde, zorlu bir dövüşçü olarak tekrar başlattı. Jago, TJ Combo ve Sabrewulf gibi klasik karakterler geri döndü ve oyun 2013’te başlatıldığından bu yana rekabetçi bir dövüş sahnesinde vazgeçilmez kaldı. Developer Iron Galaxy, son birkaç yılda formülün üzerinde de gelişti. Spinal ve Battletoads ‘Rash gibi müthiş savaşçıların eklenmesi çeşitlilik ve sağlıklı bir nostalji dozu ekliyor. Tüm modlar bir kuruş ödemeden kullanılabilir, ancak bir seferde yalnızca bir karakterle sınırlandırılırsınız. Bununla birlikte, Xbox Live Gold aboneleri, oyunun ilk sezonunun “Ultra Edition” ını geçmişte ücretsiz olarak aldı ve gelecek olan Gold With Giveaway, ikinci sezonun karakterlerine ücretsiz erişim içeriyor.

BRAWLHALLA

 

Erken erişimde birkaç yıl geçirdikten sonra, sadece Süper Smash Bros ile kıyaslanabilecek bir dövüş oyunu olan Brawhlhalla, 2017’de ücretsiz oynanabilir olarak yayınlandı. Bu yılın başlarında,Blue Mammoth Games’in stüdyo arakasındaki tuhaf kavganın ardından, Ubisoft tarafından satın alındı. Brawlhalla için bu,dünyanın en büyük video oyun stüdyolarından biriyle piyasaya çıkması oyunun yeni zirvelere ulaşacağı anlamına geliyor. Şu anda, PS4, Switch, Xbox One ve PC’de mevcut. Ubisoft’un spunky maskotu Rayman da savaşa girecek.

LEAGUE OF LEGENDS

 

Sanıyoruz ki League of Legends olmadan hiç bir Free to Play listesi tam anlamıyla tamamlanmış sayılamayacaktı. MOBA (Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası), 2009 yılında PC’ye ilk girdiğinde yenilikten başka bir şey değildi ve yalnızca ilk sürümünden bu yana geçen yıllarda düzeldi. Oyun, Şampiyonlar adı verilen sınırlı sayıda kahramanla oynamakta serbesttir ve normal oyun yoluyla kazanılan gerçek para ya da “IP” kullanarak daha fazla satın alınabilir. Tür, özellikle yeni oyuncuları davet etmediyse, Riot bazı çağdaşlarından daha yeni başlayanlar için çok oyunculu bir deneyim için uygun bir ortam yarattı. Eğer yeni başlıyorsanız, arkadaşlarınızdan birinin zaten League of Legends oynaması neredeyse yüzde 100 şansta.

Advertisement. Scroll to continue reading.
DOTA 2

 

League of Legends ve Blizzard’ın Heroes of Storm’undan daha zor olsa da, Dota 2 oyuncuları başka oyunlara pek sıcak bakmama eğilimindeler. Oyunun mücadelesi telaşlıdır ve ilk turunuz boyunca unutulma ihtimaliniz vardır, ancak bağımlılık devam ederse, aylarca başka bir oyun oynamanız gerekmeyebilir. Oyunun en dikkat çeken kısmı, oyuncuların para ödülü olarak milyonlarca dolar harcadıkları The International adlı devasa şampiyonluk. Teknik olarak herkesin kazanma ihtimali var ve aslında bu biraz riskli. Çünkü bu oyunda ustalaşmak ciddi anlamda fedakarlık istiyor. Hayatının bir kısmını ona harcaman gibi.

 

HEROES OF THE STORM

 

Doğrudan dahili olarak bir MOBA olarak tanıtılmamasına veya görüntülenmemesine rağmen, Blizzard’ın Heroes of Storm’u bir MOBA’nın tüm tuzaklarına sahiptir. 5’e 5’tir ve dört rolde bölünmüş geniş bir kahraman yelpazesine (şu anda 80) sahiptir: Specialist,Warrior,Support, ve Assassin. Fırtına Kahramanları, League of Legends veya Dota 2 ile aynı derecede ünlülüğü elde edemedi, ancak başlı başına tatmin edici ve derin bir deneyim. 15 harita ve sıralanmış, sıralanmamış ve hatta CPU savaşları dahil olmak üzere çok sayıda oyun modu ile birlikte, Heroes of the Storm sizi uzun süre boyunca oynamaya devam ettirecek kadar içeriğe sahip. Tabii ki, MOBA’lar için bir yakınlığa sahip olmalısınız, ancak Heroes of Storm’un League of Legends ve Dota’dan biraz daha kolay olduğunu görebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

SMITE

 

Smite, 2014’ten beri MOBA türünde bir dayanak noktası olmuştur. Kendisini Lol,Heroes of Strom ve Dota 2’den ayıran üçüncü şahıs sunumuyla dikkat çekiyor. Perspektifteki değişim aynı zamanda oyun tarzını değiştirerek geleneksel olarak stratejik olanı değiştiriyor. Aksiyon odaklı bir oyun için MOBA yapmanın formülü. Oyunun kahramanları, on iki farklı panteondaki gerçek mitoljiler baz alındıktan sonra modellenmiştir. Şu an itibariyle, her biri kendi yeteneklerine sahip yaklaşık 100 oynanabilir karakter var. Smite’nin 5’e 5’teki yarışmaları her zaman ilgi çekicidir, çünkü CPU kontrollü düşmanların savaş alanlarına yayılmasının görülmesi beklenmedik bir şey değildir. Smite PC, Xbox One ve PS4’te mevcuttur.

CUBE ESCAPE: PARADOX

 

Rusty Lake, 2015’ten beri Cube Escape serisinde radarın altında şaşırtıcı oyunlar yayınladı. Cube Escape: Paradox, şimdiden dizinin onuncu girişi ve en iyilerden biri. Dizi, bir kadının gizemli ölümünü bulmak için arayışı üzerine Dedektif Dale Vandermeer’i yıldızlaştırıyor. Her biri dizinin diğer bölümlerinden bağımsız olarak çalıştığı için Paradox’a atlamak için diğer başlıkları oynamanıza gerek yok. Paradox’ta Vandermeer garip bir odada hatıralar olmadan uyanıyor. Tıpkı Testere ama biraz daha az sinir bozucu. Vandermeer daha sonra kaçmak için bir dizi yapboz çözmeli. Diğer Cube Escape oyunları gibi, Paradox da büyüleyici ve yeni bir deneyim yaratmak için film ve video oyunlarını birleştiyor. Sadece ilk bölümü ücretsiz oynayabildiğiniz halde, özellikle garip deneysel oyunları seviyorsanız, bu harika seriyi tamamen gözden geçirmenizi öneririz.

Advertisement. Scroll to continue reading.
TETRIS 99

 

 

 

Tetris 99, en sıcak tarza sahip ikonik puzzle oyununu eziyor: Karşınızda Battle Royale! 98 diğer Tetris oyuncusunu geride bırakabilir misiniz? Çöpünüzü diğer oyunculara yönlendiren dört farklı saldırı komutuyla donanmış Tetris 99, şimdiye kadar yaratılmış en ustalıkla tasarlanmış bulmaca oyununa ekstra bir strateji katmanı ekliyor. Aynı anda birkaç oyuncunun saldırılarıyla uğraşmak çok zor olabilir, ancak Tetris 99’un sizi oynamak için zorladığı acımasız hız, sürekli canlandırıcı bir deneyim olmasını sağlar. Tetris gibi klasik bir oyunun bugün mevcut olan en iyi Battle Royale oyunlarından birini yapabileceğini kim düşünebilirdi? Tetris 99, Nintendo Switch’e, özellikle Nintendo Switch Online abonelerine özeldir.

EVE ONLINE

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

EVE Online çok katmanlı topluluğu bulunan çok oyunculu çevrimiçi Uzay-Rol Yapma oyundur. Devasa uzay araştırma başlığı, oyuncular birbirleriyle savaşırken, yükselen ve düşen imparatorluklar ve birlikler görüyor. Oyuncular uzay gemilerinde, madencilik kaynaklarında, itişmelere girip, birbirleriyle ticaret yaparak ve temel olarak istedikleri rolü oynayarak galaksinin etrafında uçuyorlar. En iyi ödüller en büyük riskleri gerektirir ve diğer oyuncular sahip olduklarınızı istediğinde her zaman güvende olmazsınız.

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC

 

Birçok MMO gibi, Star Wars: Old Republic, oyuna başlamadan ve oynamaya başlamadan önce abonelik temelli bir deneyim olarak başladı. Aslında, bir üretim değeri açısından, BioWare’in Old Republic’i, bu listedeki en etkileyici oyunlardan biridir. Mükemmel yazılara ve tamamen sesli diyaloğa sahip bir oyun olarak oynayanların beğenesini büyük oranda toplayabilmiş bir yapım. Oynamayı ve gözden geçirilmesini talep eden derin bir deneyim sunuyor. Diğer Old Republic oyunlarına benzer, gerçek zamanlı bir mücadele olan oyun, hem ana görevler hem de PvP modu boyunca kullanılabilir. Cumhuriyet veya İmparatorluk olarak oynayabilir ve mücadelenin her iki tarafında dört sınıf arasında seçim yapabilirsiniz. Yıldız Savaşları hayranları için Old Republic,çok uzaktaki galaksideki en açıklayıcı ve iddialı hikayelerden birini sunuyor. Henüz denemediyseniz,PC’de ücretsiz olarak büyük miktarda içeriğe erişebilirsiniz.

DC UNIVERSE ONLINE

 

DC Universe Online, 2011’den bu yana, kullanıcılarına en sevdikleri DC süper kahramanları olarak oynama ve hatta kendi oyunlarını yaratma olanağı sundu. Abonelik modelini ücretsiz oynanabilecek bir hızla bırakan bir MMORPG olan DC Universe Online,Metropolis ve Gotham City’de bir dizi görev sunuyor. Hızlı tempolu dövüş,ilginç oyun sonu saldırıları ve şaşırtıcı derecede eğlenceli PvP maçları,onlarca saat boyunca farklı bir deneyim yaşatıyor. Günlük görevlerin ve yeni storillerin yanı sıra, DC Universe Online hala düzenli güncellemeler alıyor. Bu yılın başlarında bir güncelleme,Doomsday’e karşı mücadele ederken sona eren “Süpermenin Ölümü” yayını ekledi. Süper kahramanlarla ilgileniyorsanız,DC Universe Online kesinlikle PS4, Xbox One veya PC’de denemeye değer.

Advertisement. Scroll to continue reading.
POKÉMON GO

 

Pokémon Go, 2016’da piyasaya sürüldüğü zaman bir fenomenden başka bir şey değildi. Listemizdeki diğer oyunların aksine,aktif olarak evinizden çıkmanızı ve Pokémon’u yakalamak için mahallenizi,şehrinizi ve hatta diğer ülkeleri keşfetmenizi teşvik ediyor. Arkadaşlarına gösterebilmen için nadir bir canavarı yakalamanın cazibesi,Instinct, Valor ve Mystic takımlarının dünya üstünlüğü için devam eden savaşlarında olduğu gibi bizi aylarca oynamaya devam etti. Şimdi vahşi doğada pek çok Pokémon ustası olduğu göz önüne alındığında,yeni başlayanlar için bir isim yapma mücadelesi biraz olacaktır,ancak biraz şans ve bolca yürüyüşle,”en iyisi”olabilirsiniz.

REC ROOM

 

Bu listedeki tek sanal gerçeklik oyunu olan Rec Room,teknolojiyi bu kadar havalı yapan şeyin ne olduğunu gösteriyor. PSVR, HTC Vive ve Oculus Rift’te kullanıcıların birbirleriyle gevşemelerini,sohbet etmelerini ve mini oyunlar oynamasını sağlayan bir sosyal deneyimdir. Olduğu gibi,futbol,paddleball,disk golf,yakar top,charades,paintball ve Laser Tag’in MOBA versiyonu, bir Battle Royale çeşidini ve arkadaşlarla etkileşimli görevleri gibi daha farklı oyunlar oynayabilirsiniz. Görseller basit ve bloklu olmasına rağmen, mini oyunların kendisi çok eğlenceli. Rec Room rahat oyunları ile rahatlamak ve huzur bulmak için harika bir yol sunar.

KINGDOM RUSH

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz kule savunma oyunu var,ancak hiçbiri Kingdom Rush kadar bireysel ve çekiciliğe sahip değil. Oyun,oyuncu tarafından inşa edilebilen okçu kuleleri,barakalar ve sabit konumlardaki diğer savunma yapılarının,yükseltilebilir bir kahraman karakterinin yanı sıra, gelen düşmanların dalgalarını engellemek için anlaşıl bir şekilde basittir. Takviye çağırarak,sevimli ve karikatürize bir şekilde ortaya çıkan muazzam yakın dövüşçü savaşçılar çağırabilirsiniz.

STARCRAFT II: WINGS OF LIBERTY

 

2017 yılında, en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri lansmanından yaklaşık yedi yıl sonra ücretsiz oldu. Daha önce StarCraft II oynamadıysanız,ne bekliyorsunuz? Ücretsiz olarak indirebilir ve mükemmel Wings of Liberty kampanyasında oynayabilir, daha sonra çevrimiçine atlayabilir ve yeteneklerinizi test edebilirsiniz. Oyunun iki genişleme paketi,Sürünün Kalbi ve Boşluğun Mirası,yine de pahalıya mal oluyor, ancak şimdiye kadar çıkmış en iyi strateji oyunlarından biri ile onlarca saat oyun oynayabilirsiniz. Oyun yalnızca Pc,Mac platformunda oynanabiliyor.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
TOTAL WAR: ARENA

 

Şu anda PC’de açık beta sürümü olan Total War: Arena,mainline serisinin tüm izlerini alıyor ve ücretsiz bir taktik biçimine getiriyor. 14 komutandan birini seçiyor ve oyuncu rakiplerinize karşı veya CPU’ya karşı savaşmak için bir ordu kurarak rekabete dalıyorsunuz. Her oyuncu üç birim alır, her birimde onlarca asker vardır. 10 – 10 format olduğundan, gerçek zamanlı her taktik eşleşmede takım olarak çalışmak zorundasınız.

Bu oyun, kısa sürede çok fazla aksiyona ve daha fazla içeriğe yönelik bir deneyim olarak öne çıkıyor. Maçlar nadiren on dakikadan fazla sürer. Sadece üç komutanın kilidi açıkken başlasanız da,oyun içi para birimini alarak yeni komutanlar kazanabilirsiniz. Kazanmak için para harcamanıza gerek yoktur,ancak daha iyi komutanlara yükseltmed daha fazla para harcayarak, daha hızlı bilgi alabilirsiniz.

TEAM FORTRESS 2

 

Orijinal olarak 2007 yılında The Orange Box içinde paketlenmiş olan Valve’ın Team Fortress 2’si,çok oyunculu atıcılık alanında anlık bir başarıydı. Dokuz farklılaştırılmış sınıfa sahip sınıf temelli atıcı,serbest bırakıldığında Bayrağın Yakalanması,Tepenin Kralı ve diğer bazı objektif tabanlı modlar da dahil olmak üzere bir takım rekabetçi oyun modlarına sahipti. On yıldan daha eski ve Overwatch’ların gölgesinde kalmasına rağmen,Valve son yıllarda oyunun PC versiyonunu desteklemeye devam ediyor ve hala oynanabilir şekilde önümüze sunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

THE AWESOME ADVENTURES OF CAPTAIN SPIRIT

 

Kaptan Spirit’ın Müthiş Maceraları,Dontnod’un tamamen ücretsiz bir anlatımının deneyimidir, “Life is Strange” ile aynı stüdyoda yapılmıştır. Aynı evren içinde kuruludur ve ilk oyundan üç yıl sonra gerçekleşir. Kısa bir süre önce annesini kaybeden bir çocuk olan Chris Eriksen’in Alter egosunda kendine hayal ettiği süper kahraman,Captaın Spirit’ı, kayıpların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için yaratıyor. Dikkat: Captaın Spirit biraz dramatik olabilir.

Harika yazılmış zorlayıcı bir hikaye ve çok fazla drama ile Captaın Spirit,Telltale formülünün hayranlarının kesinlikle oynaması gereken hareketli bir deneyimdir. Oyunda yapılan seçimleriniz, hayata geçirilebilir, çünkü Chris çok beklenen bir filmde yer alacak. Captain Spirit’in Muhteşem Maceraları PS4, Xbox One ve PC’de mevcut.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
DOKI DOKI LITERATURE CLUB

 

Herhangi bir spoiler vermeden Dokı Dokı Lıteature Club oyununu anlatmak çok zor ancak yine de yapacağız işte başlıyoruz.

Genç bir kız, erkek arkadaşını okulun edebiyat klübüne katılmaya davet eder. İlk başta,oyun komik bir buluşma simülatörü gibi görünüyor. Ancak bazen oyuncu seçimi içeren bu görsel roman boyunca,Doki Doki Liteature Club,sinsice ve karanlığa doğru hikayes bir dönüşü ele alıyor. Oyun kafanızı oldukça fazla karıştıracak. Dikkat etseniz iyi olur,çünkü bu sinir bozucu ve rahatsız edici bir şekilde gerçekleşebelir. Bilgisayarlarınızda ve Mac’te ücretsiz deneyim olarak mevcuttur,ancak yapımcılarına bağışta bulunabilirsiniz. 10 dolarlık bir bağış size sanat konseptini ve oyunun müziğini kazandıracak.

 

FALLEN LONDON

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ücretsiz bir tarayıcı oyunu için Fallen London, olağanüstü derecede eğlenceli ve sık sık ürkütücü bir hikaye anlatıcılığına sahiptir. Metne dayalı başlık, Dünya’nın altındaki dev bir mağaraya düşen Victoria döneminin alternatif bir kurgu evreninde yer alıyor. Yer yer gölgeli karakterler ve garip manzaralar, edebi iblisler (hepsi çok da kötü olmasa da) ve dolanacak bolca delilik dolu. Oyun tamamı ile karanlıklar içerisinde dolandığınız şehirde yapacağınız seçimlerle alakalı.

Fallen London’ı herhangi bir tarayıcıda oynayabilirsiniz,ancak artık iOS ve Android için mobil tarayıcı sürümünden biraz daha iyi çalışan bir mobil sürümü de var. Fallen London ayrıca doğrudan Steam’deki Sunless Sea on Steam oyununa bağlanıyor,böylece deneyimi genişletmek istiyorsanız,hesaplarınızı bağlayabilir ve Londra’daki hikayenizi Unterzee’nin gemi kaptanlarından birine dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar