İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Access point kurulumu nasıl yapılır?

Kablosuz modem kullanımlarında en çok yaşadığımız sıkıntı bağlantının bazı yerlerde az çekmesi yada hiç çekmemesidir. Bu gibi durumlarda modem ile bağlantının zayıf olduğunu noktalar arasına köprüleyici yani ( Access point ) koyulması ve bağlantının daha ileri noktalara taşınması sağlanabilir. 

Access point kurulumu modem kurulumuna benzerlik göstermektedir. Modem kurulumundan farkı Access point kurulumunda modem için belirlediğimiz kablosuz ağ kullanıcı adı ve şifresini kullanmamızdır.

Access point kolay kurulum;

→ Access point cihazının elektrik bağlantısını yapınız.

→ Telefon yada bilgisayarımızdan Access point cihazına kablosuz olarak bağlantı kurunuz. ( Cihaz kablosuz aramada modem ismi ile görünecektir. Genelde şifresizdir, şifre var ise ilk şifreyi kullanma klavuzundan alabilirsiniz. )

→ Access point bağlantısı yapıldıktan sonra web tarayıcısını açıyoruz 192.168.1.1 adresine bağlanıyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kullanma klavuzunda yazacaktır.

→ Giriş yaptıktan sonra Access point ayarlrı karşımıza çıkacatır. Access point cihazının çevredeki modemleri gördüğü ekranda kendi modemimizi bulup şifresini giriyoruz.

→ Ayarları kaydettikten sonra Access point kurulumu bitmiş oluyor.

Access point kurulumda cihaz için yeni bir şifre belirlemezseniz modem kullanıcı adınız ve şifrenizi bu cihaz köprülemiş olacağından aynı şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Access point kurulumu ile alakalı yaşadığınız sorunları yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Access point kurulumu yukarıdaki ayarlar uygulanmasına rağmen yapılamıyor ise cihazda sorun olabilir servise götürmenizde yarar var.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar