İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Airties Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Airties marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız doğru yerdesiniz. Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz. Airties kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız.

Airties Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

 • Bilgisayarınızda yada telefonunuzda kullandığınız web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Chrome vb.) çalıştırınız.
 • Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan erişim adresi olan 192.168.2.1 IP adresini yazıp “Enter” a basınız.

 • Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz. Airties modem arayüz şifresi daha önceden değiştirildiyse bu durumda şifre ihtiyacınız olacaktır.

Eğer cihazınızı servis sağlayıcınızdan ( TTNET vb. ) edindiyseniz, giriş ekranında “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” soran bir ekran mevcut olabilir. Cihazın varsayılan kullanıcı adına “admin” şifre bölümüne “superonline” yazarak geçiş yapabilirsiniz. Servis sağlayıcınızın belirlediği kullanıcı adı ve şifre modeminizin arka kısmın bulunmaktadır. Eğer cihazın giriş şifresini daha önce değiştirdiyseniz ve bulamıyorsanız modem arayüz şifresi öğrenme yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Kablosuz ağınızın ayarlarını yapmak için “KABLOSUZ” ana menüsüne tıklayınız.
 • “KABLOSUZ” ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Ayarları” başlıklı ekranı açınız.
 • Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” alanında yazılı ismi silerek, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen yeni bir isim yazınız. (SSID değişikliği yapmak, sizi profil temizleme işlemi zahmetinden kurtaracaktır)

Uyarı: Cihazda yapacağınız “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” ve “şifre” değişikliği sonrasında ağınızda bulunan tüm kablosuz bilgisayarlarınızı, yeni kablosuz ağ adınıza yeni şifrenizle bağlamanız gerekmektedir.

 • Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2’yi seçiniz. “Parola” alanına Türkçe karakter (ç,ö,ü,ı,ğ,ş) ve boşluk kullanmadan en az 8 en çok 63 karakterden oluşan , kolayca tahmin edilemeyecek ve unutmayacağınız şekilde bir parola girip Kaydet butonuna basınız.
 • Cihazınız ile kablosuz olarak bağlantı kuracak olan tüm cihazlarda aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Bağlantının Sağlanması

 1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masası’na giriniz.
 2. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giriniz.
 3. Ekrandaki menüden Bir Ağa Bağlan sekmesine tıklayınız.
 4. Karşınıza çıkan pencereden modeminizin ismini bularak çift tıklayınız yada bağlan‘a basınız.
 5. Karşınıza gelen şifre kısmına modemde girdiğimiz şifrenizi giriniz ve bağlana basınız.
 6. Bağlantı başarı ile kurulursa seçeneklerde değişiklik yapmadan Kapat‘a basınız. Kısa bir süre modeminizin bilgisayarınıza IP ataması için ve Windows’un profil oluşturması için bekledikten sonra, artık sizde Güvenli Etkin Kablosuz Ağ sahibisiniz demektir.

Eğer bu ayarlardan sonra Internet bağlantınız yine de gerçekleşmezse, lütfen ADSL servis sağlayıcınıza danışınız.

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kaynak: http://www.airties.com.tr

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. Furkan fırat

  Ağustos 20, 2018 at 12:32 am

  Sifremi öğrenmek istiyorum

 2. Ebrar

  Mart 22, 2019 at 11:57 pm

  Merhaba ben modemin wifi sifresini degistirmek istersen baglantim tamamen kesildi. Ttnetden gelen ekip internet var ama modemin sifresini bilmedigimiz icin kurulum yapilamiyor dedi. Kurulum icin de 100 tl ucret istediler. Ben bu ucreti vermeden nasil kurulumu yapabilirim.

  • Alper

   Mayıs 21, 2020 at 11:18 am

   reset tuşuna bir kalem veya ucu oraya girecek bir materyal sokarak 1 dakika bekle

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...