İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Amazon Türkiye’de Mağaza Açma | Satış yapma

Amazon Türkiye’de nasıl mağaza açılır? Amazon Türkiye’de satış yapmak için hangi belgeler gerekiyor? Amazon Türkiye’de satış mağazası nasıl açılıyor? Amazon Türkiye’de dükkan nasıl açılır? Vergi Levhası olmadan Amazon’da satış yapılır mı? Amazon Türkiye’da mağaza açmayı kısa bir makale ile sizlere anlatacağız. Amazon Türkiye’de bireysel satış yapılıyor mu? Amazon Türkiye’de tek ürün satılır mı? Tüm bu sorulara yanıt arayacağız.

Bu sabah hizmete başlayan Amazon.com.tr Türkiye’de büyük sükse yapmayı planlıyor. Site açılışında verdikleri mesajda Türkiye’de henüz daha yolun başında olduklarını vurgulayan şirket hedeflerinin büyük olduğunun altını çiziyor.

Amazon Türkiye’de şirketiniz için bir mağaza açarak komisyon karşılığında satışa başlayabiliyorsunuz. Bu büyük şirketin bir parçası olmak için hemen mağaza açıp işe koyulabilirsiniz. Amazon Türkiye’de resmi bir şirketiniz yok ise satış yapamazsınız. Amazon Türkiye özellikle şirket bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek istiyor.

Amazon Türkiye’de Mağaza Açma | Satış yapma

→ Amazon Türkiye ana sayfasında üst menüden Satış Yap seçeneğini tıklıyoruz

Advertisement. Scroll to continue reading.

HEMEN AÇ seçeneğine tıklıyoruz

→ Açılan ekranda Ad Soyad, E-Posta, Şifre bilgilerini giriyoruz. HEMEN KAYDOL

İşletmenizin Türü nedir? İşletme türünü seçiyoruz Kabul Et ve Devam Et

  • Özel İşletme
  • Halka Açık İşletme
  • Devlete Ait İşletme

İşletme yasal adını seçiyoruz

Bilgilendirme : Doğru işletme türünü seçtiğinizden emin olun

Özel sahipli işletme, özel bireyler tarafından kontrol edilen ve işletilen bir işletmedir. İşletme satıcısı, ticari veya profesyonel faaliyet içeriği ile kayıtlıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Daha sonra işletme bilgilerinin girileceği ekran geliyor. Bu ekranda aşağıdaki bilgileri doldurduktan sonra işletmemiz Amazon Türkiye tarafından incelemeye alınacaktır. Amazon Türkiye mağaza incelemesi ortalama olarak  bir hafta sürmektedir.

  • Kayıtlı İşletme Adresi
  • İşletmenin Telefon Numarası
  • Türkiye Vergi Numarası
  • Türkiye Vergi Dairesi
  • Mersis No (Tacirlerin Mersis No girmesi zorunludur)
  • Öncelikli irtibat kişisi yani sahiplik

Amazon Türkiye mağaza değendirme süreci bittiğinde size mail yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Amazon Türkiye mağazanız onaylandığında mağazanıza ürün ekleyerek satışa başlyabilirsiniz. Amazon Türkiye mağazaya ürün ekleme makalemizde detaylı bilgilendirme yapacağız.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar