İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Android Telefonlarda Kamera Odaklama Sorunu Çözümü!

Son zamanlarda Android telefonlarda sıkça yaşanmaya başlanan kamera odaklama sorunu genelde yazılımsal problemler nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bu arada hakkını yemeyelim kamera odaklama sorunu iPhone cihazlarda nadiren de olsa yaşanabiliyor.

Kamera odaklama sorunu yaşadığınızda kullanmakta olduğunuz cihazın markasına göre cihazı en yakın servis noktasına getirmeniz gerekmektedir. Serviste ilk olarak basit format işlemi ardından problemin devam etmesi halinde güncel Firmware yüklemesi yapılmaktadır. Problem hala devam ediyor ise donanımsal arıza olma olasılığı yüksek demektir. Servisin bu noktada gerekli müdahaleyi yapması yada cihazı değiştirmesi gerekiyor.

Kamera odaklama sorunu yaşadığınızda cihazınızı servise vermeden önce, evde kendiniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk olarak kamera ayarlarını fabrika ayarlarına döndürelim:

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • Kamerayı açıyoruz
 • Ayarlar simgesine tıklıyoruz
 • Açılan menüden en alttaki Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçiyoruz.
 • Kısa bir süre bekledikten sonra ayarlar sıfırlanacaktır. Kamerayı kapatıp yeniden açtıktan sonra test edebilirsiniz.

İlk yöntem başarılı olmadıysa telefonunuzdaki verileri yedekledikten sonra format atmayı deneyebilirsiniz.

Son olarak telefonunuza Güncel Firmware yükleyerek problemi çözmeyi deneyebilirsiniz.

 • Telefonunuzun marka ve modeline göre internetten telefonunuz için uygun olan güncel yazılımı indirebilirsiniz.
 • Daha sonra Odin programı ile telefonunuza yazılım atabilirsiniz. Telefonunuzu servise verdiğinizde muhtemelen kamera odaklama problemi için güncel yazılım atmayı deneyeceklerdir. Bunu kişisel bilgisayarınızdan sizde yapabilirsiniz.

Eğer bu seçeneklerden herhangi birisi sorunu çözmedi ise donanımsal bir arıza olması çok büyük olasılıktır. Telefonu size en yakın servis noktasına götürmeniz gerekmektedir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. Özhan

  Kasım 3, 2018 at 5:46 am

  Arkadaşlar bende de honor 7 cihaz var. Geçenlerde böyle bir durum benim de başıma geldi. Kameranın manyetiği bozuluyor genelde. Telefonun ekranına (yani kameranın arka kısmına) bir mıknatısı koyun kamerayı açın. Hala aynı durum söz konusuysa mıknatısı ters çevirip tekar deneyin. (Mıknatısın telefona hiçbir zararı yok. Zaten telefonların içınde de mıknatıslar var.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar