İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Android Yeterli Depolama Alanı Yok Sorunu | Çözüm

Bazen telefonumuzda yeterli depolama alanı olmasına rağmen Google Play Store‘dan uygulama indirirken “Yeterli depolama alanı yok” hatası alabiliyoruz. Bu hata genelde ön bellek dolu olduğunda karşımıza çıkabiliyor. Ön belleği temizlediğimizde hatayı giderebilir yada farklı bir iki yöntem daha denememiz gerekecektir. Biraz daha depolama alanı açmak gibi 🙂 Yada bir hafıza kartı almanızda problemi ortadan kaldırabilir. Neyse eldeki imkanlarla “android yeterli depolama alanı yok” sorununu çözmeye çalışalım.

Öncelikle kullanmadığımız uygulamaları telefonda tutmamız cihazı yavaşlatmaktan ve gereksiz veri depolamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple ilk olarak son zamanlarda hiç kullanmadığınız ve artık ilginizi çekmeyen uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Android Yeterli Depolama Alanı Yok Sorunu | Çözüm

İlk olarak Google Play Store ön belleğini temizleyelim.

→ Ayarlar

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Uygulamalar

→ Google Play Hizmetleri

→ Ön belleği temizle diyoruz.

İkinci olarak ;

→ Ayarlar 

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Depolama

→ Ön belleğe alınan verilere tıklıyoruz ( Bu, Tüm uygulamaların ön bellek verilerini siler mesajı geliyor)

→ Tamam diyoruz.

İşlemler sonrasında “android yeterli depolama alanı yok” sorunu %90 ihtimalle düzelecektir. Uygulama indirmeye devam edebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar