İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ARB Coin Nedir? | Arbitrum Nedir? | ARB Coin Hakkında Bilgiler

Arbitrum (ARB), Ethereum’u ölçeklendirmek için tasarlanmış bir teknoloji paketidir. Arbitrum zincirlerini Ethereum’da yaptığınız her şeyi yapmak için kullanabilirsiniz. Web3 uygulamalarını kullanın, akıllı sözleşmeleri dağıtın, vb. ancak işlemleriniz daha ucuz ve daha hızlı olacaktır. Amiral gemisi olan Arbitrum Rollup, Ethereum düzeyinde güvenliği devralan bir Optimistic toplama protokolüdür.

Ethereum harika; Ancak kendi başına da çok sınırlıdır. Ethereum blok zinciri yalnızca saniyede yaklaşık 20-40 işleme (TPS) izin verir (bu, tüm Ethereum kullanıcıları için toplamdadır); limite ulaşıldığında, kullanıcılar işlemlerinin dahil edilmesi için birbirleriyle rekabet etmek zorunda kalıyor ve bu da ücretlerin yükselmesine neden oluyor. Bu durum Arbirum için Ethereum ölçeklendirme sürecinde öne çıkıyor.

ARB Coin Nedir?

ARB, Arbitrum için yerel yönetişim belirtecidir.

ARB belirteçleri, Arbitrum DAO yönetişim tekliflerine oy vermek için kullanılabilir ve $ARB sahiplerinin Arbitrum’un geleceğini birlikte şekillendirmesine izin verir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ETH ve ARB nasıl benzer:

 • Her ikisi de merkezi olmayan blockchain teknolojisi tarafından desteklenmektedir.
 • Her ikisi de ETH’yi destekleyen herhangi bir kripto para birimi cüzdanına sahip olabilir.
 • Her ikisi de satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir.

ETH ve ARB arasındaki farklar :

 • ETH bir işlem belirtecidir, ARB ise bir yönetişim belirtecidir .
 • İşlem ücretlerini ödemek için ETH kullanılırken ARB kullanılmaz.
 • Arbitrum’un yönetimi, ARB ve yönetişim akıllı sözleşmeleri tarafından kolaylaştırılırken, Ethereum’un yönetimi sosyal olarak ele alınır.
 • ARB’ye sahip olmak size Arbitrum’u yönetme yeteneği sağlarken, ETH’ye sahip olmak Ethereum protokolünü yönetme yeteneğinizi etkilemez.

ARB Coin Bilgileri

ARB Coin Nasıl Alınır?

ARB ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance ve KuCoin’dir. İşlem çiftleri, ARB ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla ARB coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. Orçun akalın

  Mart 25, 2023 at 12:52 am

  Sade ve açık değerlendirmeniz kafa karışıklığını gidermiş. Bilgilendirme için teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...