Kapat

Asus kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Anasayfa
Çözüm Asus kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Asus marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız doğru yerdesiniz. Makaledeki adımları takip ederek kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz.

Kablosuz şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

→ Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzün den bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına http://192.168.1.1 yazınız. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına "Admin" şifre kısmına "Admin" yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.


→ Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Ağ Yönetimi” kısmına tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekranda üst menüden “Güvenlik” kısmına giriyoruz.

→ Açılan ekranda kablosuz ağ ayarlarımız görünmektedir. Bu kısımda yapmamız gereken yeni belirleyeceğimiz şifre için “Ön Paylaşımlı Anahtar” kısmından şifremizi belirlemektir. 

→ Yeni şifreyi belirledikten sonra "Değişiklikleri Uygula" seçeneğini tıklıyoruz. Modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kaynak : https://www.asus.com

“Asus kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!” üzerine 1 yorum

  1. avatar Admin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir