İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Asus Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Asus marka kablosuz modeminizde şifre değiştirme işlemini yapamıyorsanız temel bir kaç adımda hata yapıyor olabilirsiniz. Makaledeki adımları takip ederek Asus kablosuz modem şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Asus wifi şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam olarak yapıldığından emin olunuz.

Asus kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Asus marka modeminizin kablosuz şifresini değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Asus Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve Cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu hale hazırda kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

 • Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzün den bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına 192.168.1.1 yazınız. Asus modem arayüz şifresi genelde tüm modellerde aynıdır. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına “Admin” şifre kısmına “Admin” yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Asus modem arayüz şifresini bulamıyorsanız modem ayarüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Not: Asus Wifi şifre öğrenme işlemleri de web ara yüzünden yapılmaktadır.

 • Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Ağ Yönetimi” kısmına tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekranda üst menüden “Güvenlik” kısmına giriyoruz.
 • Açılan ekranda kablosuz ağ ayarlarımız görünmektedir. Bu kısımda yapmamız gereken yeni belirleyeceğimiz şifre için “Ön Paylaşımlı Anahtar” kısmından şifremizi belirlemektir.
 • Yeni şifreyi belirledikten sonra “Değişiklikleri Uygula” seçeneğini tıklıyoruz. Modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kaynak : https://www.asus.com

1 Comment

1 Comment

 1. ali

  Mart 15, 2019 at 1:04 pm

  şifremi nuttum
  ilk sayfaya giremiyorum

  admin olmuyo

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

HABER

ASUS’un kurumsal firmalara özel geliştirdiği ExpertCenter E5 AiO (All-in-One), en zorlu iş süreçlerinin üstesinden gelmek ve profesyonellere zaman kazandırmak için tasarlandı. İki farklı ekran...

HABER

Bu tam donanımlı oyuncu kulaklıkları gerçekçi ses kalitesinin yanı sıra sektörde lider mikrofon teknolojisiyle en net sesli iletişim olanağını sunuyor. Öne çıkan özellikler: ROG...

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...