İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Asus X540UB-GO335T İncelemesi : Özellikleri

Türkiye pazarında senelerdir oldukça popüler olan Asus markasının kampanya ürünlerinden biri olan X540UB-GO355T modelini mercek altına alıyoruz. Özellikle renk konusunda rakiplerine göre ayrı bir yerde olan ve tasarımı için oldukça fazla tercih edilen bu cihaz hem tasarımsal hem donanımsal olarak bizlere neler sunuyor? Asus X540UB-GO355T nasıl?

Tasarım

Asus markasının klasikleşmiş tasarımını altın sarısı renk ile buluşturan X540UB-GO355T kodlu ürün özellikle renk açısından son kullanıcı tarafında tercih edilme sebebi. İç yapısı altın sarısı olan bu cihazda dış kapak rengi olarak siyah kullanılmış. İlk bakışta göze oldukça kaliteli görünen ürünün kasası plastik bir yapıya sahip. Bu donanım seviyesi için kabul edilebilir sağlamlıkta olan cihazın soğutma sistemi de oldukça başarılı diyebilirim. Cihaza ilk baktığımız anda özellikle Asus’un baş belası olan klasik menteşe tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Üst modellerde geçilen menteşe tipine geçilmemiş ve son kullanıcının eskiden beri  şikayetçi olduğu menteşe sistemi kullanılmış bu modelde.Cihazın ekranına baktığımızda bizleri HD çözünürlükte bir ekran karşılıyor. Bu ekranın renkleri iyi verdiğini ve bu segment için oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.X540UB-GO355T modeli aynı zamanda bağlantı noktaları açısındanda iyi şeyler sunuyor. Bu modelin bağlantı noktaları ;

  • 1 adet USB 3.0
  • 1 adet USB 2.0
  • 1 adet USB Type C
  • 1 adet HDMI 1.4
  • 1 adet RJ45 bağlantı noktası
  • 1 adet VGA girişi

Bağlantı noktaları bakımından seçenekleri rakiplerine göre iyi olduğunu söyleyebilirim. USB sayısının düşük olması bir dezavantaj iken VGA girişi olması özellikle iş kullanımı için oldukça güzel bir artı diyebilirim.

Performans

Asus X540UB-GO355T modeli donanımsal olarak orta seviye kullanım için iyi bir seviyede. Intel firmasının sekizince nesil i5-8250U işlemcisini kullanan bu cihaz toplamda 6 gerçek çekirdeği ve 12 iş parçacığı ile orta seviyede gayet iyi bir performans sunuyor. 4 GB DDR4 RAM ve 1 TB HDD’ye sahip olan X540UB-GO355T modeli istenildiği zaman 1 adet boş slotu sayesinde ram arttırımı yapmaya müsaade ediyor. Tüm bunların haricinde harici 2 GB belleğe sahip MX110 ekran kartı barındıran cihaz bu açıdan kullanıcıları biraz üzebilir. Nvidia firmasının giriş seviyesi olarak konumlandırdığı MX110 grafik kartı giriş ve orta seviye oyunları oynatabilecek düzeyde bir ekran kartı iken 4 GB RAM ile birlikte yüksek grafik isteyen oyunlarda oldukça zorlanacaktır.

Sonuç

Asus X540UB-GO355T modeli çoğu sitede sürekli olarak kampanya gören bir ürün. Rakiplerine kıyasla fiyat olarak bir tık aşağıda konumlandırılan bu model fiyat avantajı sayesinde oldukça tercih edilebilir bir seçenek oluyor. Yeni nesil Intel işlemcisi ve 2 GB belleğe sahip harici ekran kartı sayesinde giriş ve orta seviye bilgisayar kullanıcılarının tercihleri arasında yer alabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar