İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

AVAX Coin Nedir? | Avalanche Ağı Hakkında Bilgiler

Avalanche (AVAX) ağı, yüksek hızlı işlemleri, düşük ücretleri ve ölçeklenebilirliği desteklemek amacıyla tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Avantajlı özelliklerine sahip olan bu ağ, çeşitli kullanım durumlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Ağın ana hedefi, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi ve benimsenmesini teşvik etmektir. Platforma güç veren AVAX Coin incelemesi yazının devamında…

Avalanche ağı, farklı bir konsensüs mekanizması olan “Açık Kontrol Modeli”ni kullanır. Bu mekanizma, yüksek işlem hızlarına ulaşabilmek için tasarlanmıştır. Ağın temel yapısı, birden fazla alt-ağın (subnet) birbirleriyle etkileşimde bulunabilen bir yapı oluşturmasını sağlar. Bu sayede daha fazla işlem gerçekleştirilebilir ve ağ ölçeklenebilirliği artırılır.

avax coin

Avalanche ağının tokenı AVAX, ağ içi işlemlerin gerçekleştirilmesi ve ağ ücretlerinin ödenmesi için kullanılır. Aynı zamanda akıllı sözleşmeleri desteklemek ve farklı uygulamaların tokenlarını barındırmak için de kullanılır.

Avalanche ağı, merkezi olmayan finans (DeFi), dijital sanat (NFT) ve daha pek çok sektörde çeşitli kullanım durumlarına sahip uygulamaların geliştirilmesine olanak tanır.

AVAX Coin Nedir?

AVAX, Avalanche adı verilen bir blok zinciri platformunun yerel kripto para birimidir. Avalanche, yüksek hızlı işlem yapabilen, düşük ücretli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri altyapısı sunmayı amaçlayan bir teknoloji protokolüdür. AVAX, bu protokol üzerinde çalışan ve çeşitli kullanım durumları için tasarlanmış akıllı sözleşmelere dayalı uygulamaları destekler. Avalanche, çeşitli sektörlerde kullanım potansiyeli olan bir platform olarak dikkat çekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
  1. Kuruluş Amacı: AVAX, Avalanche blok zinciri platformunun yerel kripto para birimidir. Avalanche, yüksek hızlı işlemler, düşük ücretler ve ölçeklenebilirlik sağlayan bir protokoldür.
  1. Kullanım Alanları: AVAX coin, Avalanche platformunda akıllı sözleşmeleri desteklemek ve çeşitli kullanım durumları için ödeme birimi olarak kullanılmaktadır. DeFi (Merkezi Olmayan Finans), NFT (Benzersiz Token’lar) ve diğer blockchain tabanlı uygulamalar bu platform üzerinde geliştirilebilir.
  2. Teknoloji ve Özellikler: Avalanche, “Açık Kontrol Modeli” adını verdiği bir konsensüs mekanizması kullanır. Bu mekanizma, yüksek işlem hızları ve düşük ücretler sağlamak için tasarlanmıştır. Avalanche, farklı parçaların (Alt-ağlar) birbirleriyle etkileşimde bulunabilen bir yapıya sahiptir.
  3. Arz ve Talep: AVAX, kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Arz ve talep faktörleri fiyatını etkileyebilir. Toplam arzı sınırlıdır ve maksimum arz miktarı 720 milyon civarındadır.
  4. Geliştirme ve Ekosistem: Avalanche ekosistemi, farklı projeler, uygulamalar ve platformlar etrafında büyümektedir. DeFi protokolleri, merkezi olmayan borsalar, ödeme sistemleri ve daha pek çok farklı türde proje Avalanche üzerinde geliştirilmektedir.

Lütfen unutmayın ki kripto paraların fiyatı oldukça dalgalıdır ve yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmanız önemlidir.

AVAX Coin Bilgileri

AVAX Coin Nasıl Alınır?

AVAX ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Binance‘dır. İşlem çiftleri, AVAX ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla AVAX coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Yapay zeka tarafından oluşturuldu.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...