İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Band Protocol (BAND) Coin Nedir? | BAND Coin Hakkında Bilgiler

Band Protocol(BAND), gerçek dünya verilerini ve API’leri toplayan ve akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası bir veri oracle platformudur.

Güvenli, Ölçeklenebilir Blockchain-Agnostik Merkezi Olmayan Oracle

Blok zincirler neden oracle’a ihtiyaç duyar?

Akıllı Sözleşmeler

Advertisement. Scroll to continue reading.

Akıllı sözleşmeler, belirleyici doğası nedeniyle değişmez depolama ve doğrulanabilir işlemler sağlamada mükemmeldir. Ancak, gerçek dünyada bilgiye erişim eksikliği nedeniyle kullanım durumları daha önce kısıtlanmıştı. Bu, geleneksel web’de bulunan ve API’ler aracılığıyla erişilebilen tüm verileri içerir.

Bugün elimizdeki uygulamaların ve diğer araçların ne kadarının zincir dışı mevcut verilere bağlı olduğunu düşündüğümüzde, sorun ortaya çıkıyor. Örneğin, blok zincirinde merkezi olmayan bir borç verme protokolü oluşturmak için, pozisyonun sağlıklı kalması için gereken teminatı hesaplamak için akıllı sözleşmenin varlık fiyatlarına erişmesi gerekir.

Ticaret faaliyetlerinin çoğu, merkezi borsalarda zincir dışı gerçekleştiğinden, akıllı sözleşmeler, bunları blok zincirine iletmek için üçüncü taraf bir araç olmadan ticaret fiyat bilgilerini alamaz. Bu tür veriler olmadan, tüm fonların güvende olduğunu ve borç alanların protokolü kullanarak para kaybetmeyeceğini garanti etmek imkansızdır.

Oracle Çözümleri

Bant Protokolü gibi Oracle çözümleri, merkezi olmayan uygulamalar ve çeşitli veri kaynakları arasında çalışan bir ara katman katmanı görevi görür. Görevimiz, akıllı sözleşmelerin blok zincirlerin dışındaki API’lere ve veri kaynaklarına erişimi olduğundan emin olmaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çoğu merkezi olmayan uygulama için Oracle, tartışmasız en önemli bileşenlerden ve kırılgan hata noktalarından biridir. Bu nedenle sağlam ve merkezi olmayan bir oracle seçmek, uygulama geliştiricilerin vermesi gereken en kritik kararlardan biridir. En iyi oracle çözümünün herhangi bir olası saldırıya karşı dayanıklı olması ve aynı zamanda tüm bileşenlerinin nasıl çalıştırıldığı konusunda açık ve şeffaf olması gerektiğine inanıyoruz.

Band Protocol, kripto ekonomisi tasarımıyla güvenli, uygun maliyetli ve geliştiriciler için entegrasyonu kolay, merkezi olmayan bir oracle hizmeti sunar. Çözümümüz açık kaynaklıdır, denetlenir ve sağladığımız Oracle hizmetinin merkezi olmayan uygulamalar için yeterince güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için çok çeşitli profesyonel düğüm operatörleri tarafından çalıştırılır .

Band Oracles, şu anda hem merkezi olmayan finans (DeFi) alanında hem de diğer alanlarda birden fazla merkezi olmayan uygulamanın güvenliğini sağlıyor. Daha fazla bilgi edinmek için amiral gemisi Oracle çözümümüz olan Bant Standardı Veri Kümesi’ni keşfedin.

DeFi’nin ötesinde blok zincirlere daha fazla kullanım örneği getirin.

Band Protocol’ün esnek oracle tasarımı, geliştiricilerin gerçek dünyadaki olaylar, sporlar, hava durumu, rastgele sayılar ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir veriyi kullanmasına olanak tanır. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleri geleneksel web API’leriyle birkaç dakika içinde bağlamak için WebAssembly’yi kullanarak özel yapım oracle’lar oluşturabilir.

BAND Coin Nedir?

BAND, Bant Protokolü ekosisteminin yerel belirtecidir ve veri taleplerinin yerine getirilmesine dahil olan doğrulayıcılar tarafından teminat olarak ve ayrıca özel veriler için ödeme yapmak için kullanılan BandChain’deki ana değişim aracı olarak kullanılır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

BAND Coin Bilgileri

BAND Coin Nasıl Alınır?

BAND ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, Binance, KuCoin, OKX, Poloniex, Paribu ve Huobi’dir. İşlem çiftleri, BAND ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla BAND coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...