İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BDX Coin Nedir? | Beldex Nedir? | BDX Coin Hakkında Bilgiler

2018 yılında kripto meraklılarından oluşan bir ekip tarafından kurulan Beldex projesi, merkezi olmayan gizlilik öncelikli uygulamalardan oluşan bir ekosistem oluşturarak internetteki gizliliği yeniden sağlamayı amaçlıyor. Beldex ekibi, finans, pazarlama ve teknoloji alanlarından, toplum önceliği ve ademi merkeziyetçilik ilkelerini destekleyen başarılı profesyonellerden oluşur. Bay Afanddy Bin Hushni, Beldex’in şu anki Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bir Web3 projesini başarılı yapan topluluktur. Beldex topluluğu şu anda birkaç ülke ve kıtadan üyelerle yarım milyonun üzerinde bir güce sahiptir.

Beldex Nedir?

Beldex ağı, güvenli anonim mesajlaşma ve işlemlere katılmak için geliştirilmiş, mahremiyete dayalı merkezi olmayan bir ekosistemdir. Beldex ağı ayrıca, ağ doğrulayıcılarını teşvik ederek çevrimiçi kullanıcıların ayak izlerini tamamen anonim hale getirir. 

Ağ içinde gizliliği sağlamak için Beldex platformu, halka imzaları, gizli adresler ve RingCT kombinasyonu ile birlikte Monero’nun kaynak kodunu kullanır. Monero, özel, güvenli, izlenemez ve merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Halka imzaları, orijinal gönderenin bilgilerini birkaç girişle gizler. RingCT, bir işlemdeki tutarı tamamen anonim hale getirmek için kullanılırken, gizli bir adres, kullanıcı kimliğini gizlemek için kullanılan bir aracı adresi yansıtır. Bu uygulamalar, platformun ölçeklenebilir, gizlilik açısından kompakt bir ekosistem oluşturma amacını yerine getiriyor. Ayrıca, sorunsuz bir ekosistem sağlamak için Beldex ağı, yerel kripto para birimi Beldex (BDX) jetonunu tanıttı .

Advertisement. Scroll to continue reading.

BDX Coin Nedir?

Beldex(BDX) , Beldex ağının kripto para birimidir. Teknik incelemeye göre Beldex platformu, blok zincir teknolojisi ağı içinde ölçeklenebilirlik ve gizlilik sorunlarına pratik bir çözüm geliştirmeyi amaçlıyor. Ölçeklenebilirlik elde etmek için Beldex, madencilik sürecinde ana düğümleri kullanır. 

Beldex belirteçleri şuanda POW (iş kanıtı) yerine POS (pay kanıtı) mekanizmasını kullanan teşvik tabanlı masternodlar sunmaktadır. Belirteç ayrıca, kullanıcıların herhangi bir aracı olmadan belirteci kullanarak özgürce ticaret yapabileceği bir ekosistem geliştirmeye odaklanır. Web sitesine göre , Beldex jetonunu kullanmak için kullanıcılar jetonu diğer kripto para birimlerine karşı satın alabilir veya takas edebilir veya jetonu Beldex ağı içinde madencilik yaparak elde edebilir. Kullanıcılar ayrıca ek gelir elde etmek için belirteci Beldex ağı içinde stake edilebilir. Token sahipleri, akranlarıyla veya kendi başlarına bir masternode çalıştırarak bunu başarabilirler. BDX belirteci birçok farklı özelliği yansıtır :

  • Gizlilik: Bu, işlemlerin her zaman gizlenmesini sağlayan RingCT ile sağlanır. Gönderici ve alıcı adreslerinin yanı sıra işlem tutarı tamamen gizlenmiştir.
  • Güvenlik: Bu, işlemleri onaylayarak ve herhangi bir çifte harcama girişimini önleyerek koruyan ana düğümlerle sağlanır.
  • Takip Edilemez: Belirteç, RingCT, gizli adresler ve cryptonight algoritmasını birleştirerek bu yapıya ulaşır ve işlemlerin izlenmesini neredeyse imkansız hale getirir. Cryptonight , CryptoNote iş kanıtı algoritmasında kullanılan karma işlevinin adıdır.
  • Bağlantısız: Bu, işlem için uçtan uca şifreleme oluşturularak elde edilir.
  • Ana Düğümler: Bunlar, Beldex blok zincirinin tam kopyasını kaydeden ve işlemleri doğrulayarak güvenliğine yardımcı olan tam düğümlerdir.  
  • Ekosistem: Bu, token ekosistemindeki bireysel çevrimiçi kimlikleri gizlemeye yardımcı olan bir dizi ürün ve hizmeti ifade eder.

Beldex ağının benzersiz özellikleri, yukarıda bahsedildiği gibi, başka hiçbir blok zinciri teknolojisinde olmayan ölçeklenebilir, özel ekosistem için bir çözüm oluşturmaya yardımcı olur.

BDX Coin Bilgileri

BDX Coin Nasıl Alınır?

BDX ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, HitBTC, ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, BDX ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla BDX coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...