İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Better Ads Standartları nedir?

Google reklam platformu Adsense reklam yayınlama standartları ve kullanıcı deneyimlerini baz alarak yeni yılda bir takım değişiklikler yapmaya başladı. Bu değişiklikler ziyaretçiler açısında oldukça olumlu karşılanabilir ancak web sitelerinin gelirleri oldukça etkilenecek gibi duruyor.

Yeni yapılacak değişiklikler sonrasında daha sıkı politikalar gelmesi ve bir çok web sitesinde Adsense reklam yayınlarının durdurulması bekleniyor. Sayfada çok sık yer alan reklamlar, makale ortasında birden açılan Pop-up reklamlar ve sayfada içerikten fazla yer kaplayan reklamların artık Google Chrome tarayıcısında açılması otomatik olarak engellenecek! Yayıncıların gelirleri Chrome tarayıcısına yapılan bu önemli güncelleme ile direkt olarak etkilenecektir. Asıl önemli olan nokta ise bu tarz reklamların çok sık olduğu sitelerin Adsense yayın sürecinin durdurulması konusudur. Bu noktada yayıncıların reklam alanlarını gözden geçirmesi ve bu süreç öncesinde Adsense Politikalarına tam olarak uyumlu olduğundan emin olması gerekiyor.

Better Ads Standartları nedir?

“The Coalition for Better Ads” ( Daha iyi reklam koalisyonu ) 25.000’den fazla tüketiciyi içeren kapsamlı bir araştırmaya dayalı olarak, Kuzey Amerika ve Avrupa için masaüstü web ve mobil web için ilk Better Ads Standardlarını geliştirdi.

Koalisyon’un araştırması, bir dizi kullanıcı deneyimi faktörüne dayalı olarak en düşük sıralamaya sahip reklam deneyimlerini tanımlıyor ve bu tüketicilerin reklam engelleyicilerini benimseme konusunda artan bir eğilimde olduğunu tespit ediyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Koalisyon’un araştırmalarının sonucunda belirlenen standartlar Google Adsense başta olmak üzere bir çok reklam veren şirket tarafından ciddi oranda dikkate alınmış durumdadır. Google Chrome’a gelecek güncelleme  sonrasında standartların etkilerini çok daha iyi bir şekilde göreceğiz.

2018 Şubat ayının sonlarında standartların hayata geçirilmesi bekleniyor.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar