İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

BIGO LIVE Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son senelerde hayatımıza oldukça sık giren canlı yayın platformlarının son zamanlarda parlayan yıldızı BIGO LIVE olmuş durumda. Tüm uygulama marketlerde bir süredir listenin başlarında yer alan BIGO LIVE uygulaması özellikle sunduğu özellikler ve kolay kullanımı ile kullanıcıları kendine çekiyor. Peki, BIGO LIVE nedir?

BIGO LIVE, uygulama kullanıcılarının günlük yaşamlarından anlık olarak paylaşım yapmasını, canlı yayınlar yapmasını destekleyen bir uygulamadır. Kullanıcılar yaptıkları canlı yayınlar haricinde diğer kullanıcılar ile canlı görüşebilir ve başka kullanıcıların canlı yayınlarını izleyerek onlarla diyalog kurabilir.

Markete eklenme yılı 2016 olan bu uygulama 150’den fazla ülkeden kullanıcıları bir araya getirmekte. Özellikle canlı yayın yapmanın oldukça popüler olduğu dönemimizde yaklaşık 200 milyon indirme ile tercih edilen bir uygulama konumundadır. Hem App Store hem de Google Play Store üzerinden kolayca edinebilirsiniz.

BIGO LIVE Hangi Özellikleri Sunar?

Canlı Yayın

150’den fazla ülkede insanları, video içerikleri ile iletişim kurabilecekleri sosyal bir platformda toplayan uygulama aktif bir toplumun oluşmasını hedeflemekte. Kullanıcılarını günlük yaşantılarından kesitler paylaşmaya cesaretlendiren uygulama yaptığınız paylaşımlarla takipçi kazanmanıza ve hediyeler almanıza öncülük eder.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uygulamadan canlı yayın yapabileceğiniz gibi canlı yayın izleyebilirsiniz. Uygulamaya her girdiğinizde ana ekranda çıkan yayıncılar değişik yeteneklerini gösteriyor olacaklardır. Dans, şarkı ve popüler oyun yayınlarına kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Canlı Video Sohbet ve Görüntülü Arama

Uygulama hem 1:1 hem de çoklu görüntülü arama desteğine sahiptir. Oluşturacağınız bir sohbet odasına kişiler davet ederek sosyalleşebilirsiniz. Eşleştirme fonksiyonu sayesinde konumunuza yakın kişiler ile sohbet edebilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Aynı zamanda tüm bu sohbetlerde kamera filtreleri ve çıkartmalar uygulama tarafından kullanıcıya sunulmaktadır.

BIGO LIVE Nasıl Kullanılır?

Aşama 1: BIGO LIVE Hesap Oluşturma
  • Google Play Store veya App Store üzerinden BIGO LIVE APP uygulamasını indirin.
  • Telefon numarası, Google hesabı veya Facebook üzerinden kayıt işleminizi tamamlayın.
  • Hesabınız için bir şifre oluşturun.
BIGO LIVE Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
  • Uygulama ana ekranının altında bulunan “Live” butonuna tıklayın.
  • Butona tıkladığınız anda karşınıza çıkan ekrandan başlık ekleyin. (#LoL,#Dance vb.)
  • Canlı yayın ekranından yaptığınız yayını sosyal medyanızda paylaşıp daha fazla insana ulaşın.
  • Son olarak “Go Live” butonu ile canlı yayına geçin.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar