İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bilgisayar Aniden Güç Kesiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Bilgisayarda aniden güç kesilmesi ve bilgisayarın resetlenmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur. Son zamanlarda aldığımız bazı şikayetleri değerlendirip aniden güç kesintisinin sebeplerini araştırdık. Özellikle toplama bilgisayardan sıkça rastlanan bu sorunun temelinde yetersiz güç beslemesi yatıyor olabilir.

Bilgisayarınızı yeni aldıysanız ve bilgisayarınız hiçbir hata vermeden durduk yere kapanıyor ise güç kaynağında sorun var demektir. Bilgisayarda yazılımsal bir sorun olduğunda yada donanımsal hataların tamamında açılış ekranında yada bilgisayar açıldıktan sonra bir hata oluşması gerekiyor.

Bilgisayarı açtığınızda herhangi bir sorun olmamasına rağmen bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor ve yeniden başlatılıyor ise bu sorunun başlıca sebepleri, “aşırı ısınma sorunu, güç kaynağı yetersizliği yada yazılım kaynaklı” olabilir.

Bilgisayarın kendiliğinden yeniden başlatılmasındaki nedeni bulmak gayet basittir. Eğer herhangi bir hata kodu yada mavi ekran hatası almıyorsanız sorunun yazılımsal olma şansı çok düşüktür. Bu durumda kontrol edilmesi gereken şey bilgisayardaki soğutucuların işlevlerini yerine getirip getirmediğidir. Özellikle işlemcinin aşırı ısınması bilgisayarı sürekli reset attırabilir. Görev yöneticisinden dahili donanımların anlık kullanım oranlarından ısınma sorunu tespit edilebilir.

Bilgisayarınızda ısınmada bir anormallik yoksa ve yazılımsal bir hata almıyorsanız güç kaynağınız arızalanmış yada sisteminiz için yetersiz olabilir.

Bilgisayar günlük kullanımda sorun çıkartmıyor ancak oyun oynadığınızda yada yoğun performansta kapanıyor ise güç kaynağınız yetersiz kalıyor olabilir. Donanımsal hatalarda bilgisayar zaten açılış ekranında hata vermektedir. Güç kaynağı sorunların bilgisayarın resetlenmediğini aniden güç kestiğini kasadaki tüm işlevlerin aniden durmasından anlayabilirsiniz.

Bu durumda güç kaynağını yenilemeniz sorunu çözecektir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar