İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bilgisayar’da WiFi – Bluetooth çakışması sorunu çözümü!

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Sizlerden gelen sorular üzerine bu makaleyi yazma gereği duydum. Özellikle dizüstü bilgisayarlarda yaşanan bu WiFi çekmeme sıkıntısının en büyük nedeni Bluetooth sinyalleri ile WiFi sinyallerinin çakışmasından kaynaklanıyor. WiFi ve bluetooth aynı anda açık ise sinyaller zayıfladığından internet hızı düşüyor yada kablosuz internet hiç çekmiyor.

Çözüm için en basit yöntem WiFi ve Bluetooth alıcılarını aynı anda kullanmamaktır. Ancak her ikisine de aynı anda ihtiyacımız var ise bu çözüm işe yaramayacaktır.

İkinci yöntem olarak bilgisayarımızdaki WiFi alıcının driver güncellemesini yapmalıyız. Güncelleme sonrasında WiFi çakışması genelde düzelmektedir. Modem kanalını değiştirmekte sorunu çözebilir ama biraz karışık bir işlem olduğundan yarıda kalıp halihazırdaki internetinizden olmanızı istemeyiz.

Wifi bluetooth çakışması ve internet çekmeme problemi hala düzelmedi ise bir adet harici WiFi adaptör almaktan başka çare kalmıyor.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar