İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bilgisayardan Eski Driver Kaldırma | Silme

Bilgisayara bağlı olan tüm donanım ve harici aygıtların düzgün çalışabilmesi için mutlaka driver yüklenmesi gerekmektedir. Driver kullanılan aygıt yada donanım için güncel olmadığında bile bazı yazılımsal sorunlar yaşanmaktadır. Driverların sürekli güncel olması parçaların düzgün çalışması için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu yüzden sürücülerin güncel olup olmadığını belirli periyotlarda denetlemekte yarar vardır.

Bazı durumlarda hatalı driver yüklemesi yapılabiliyor. Özellikle ekran kartı ve wifi adaptör driverları genelde hatalı yüklenebiliyor. Benzer modellerin çok olması ve web üzerinde bir çok sitede driver yayınlanması bu sorunlara neden olabiliyor. Ekran kartı driverlarını kaldırmadan yeni yükleme yapmanız ekran kartının düzgün çalışmasını engelleyecektir. Yine diğer aygıtlar ve donanım için hatalı driver mutlaka önce kaldırılmalı sonra doğru driver yüklenmelidir.

Bilgisayardan eski sürücüyü kaldırmak için yapılması gereken bir kaç basit vardır. Aşağıdaki adımları sırası ile uyguladığınızda eski driver bilgisayardan silinmiş olacaktır.

Bilgisayardan Eski Sürücü Kaldırma

→ Başlat

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Denetim Masası

→ Aygıt Yöneticisi

→ Açılan ekranda bilgisayara bağlı olan tüm donanım için sürücü listesini göreceksiniz. Bu listeden driver kaldırmak istediğiniz donanımı seçip üst kısımdan Aygıt kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer sadece driver güncelleme yapacaksınız sürücü güncellemek istediğiniz aygıt üzerine tıklayın ve güncelleştirmeleri denetle seçeneğini seçin. Görselde ekran kartı sürücüsü temsili olarak gösterilmiştir.

Aygıt kaldırıldıktan sonra güncel driver yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar