İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bilgisayardan Eski Driver Kaldırma | Silme

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Bilgisayara bağlı olan tüm donanım ve harici aygıtların düzgün çalışabilmesi için mutlaka driver yüklenmesi gerekmektedir. Driver kullanılan aygıt yada donanım için güncel olmadığında bile bazı yazılımsal sorunlar yaşanmaktadır. Driverların sürekli güncel olması parçaların düzgün çalışması için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu yüzden sürücülerin güncel olup olmadığını belirli periyotlarda denetlemekte yarar vardır.

Bazı durumlarda hatalı driver yüklemesi yapılabiliyor. Özellikle ekran kartı ve wifi adaptör driverları genelde hatalı yüklenebiliyor. Benzer modellerin çok olması ve web üzerinde bir çok sitede driver yayınlanması bu sorunlara neden olabiliyor. Ekran kartı driverlarını kaldırmadan yeni yükleme yapmanız ekran kartının düzgün çalışmasını engelleyecektir. Yine diğer aygıtlar ve donanım için hatalı driver mutlaka önce kaldırılmalı sonra doğru driver yüklenmelidir.

Bilgisayardan eski sürücüyü kaldırmak için yapılması gereken bir kaç basit vardır. Aşağıdaki adımları sırası ile uyguladığınızda eski driver bilgisayardan silinmiş olacaktır.

Bilgisayardan Eski Sürücü Kaldırma

→ Başlat

→ Denetim Masası

→ Aygıt Yöneticisi

→ Açılan ekranda bilgisayara bağlı olan tüm donanım için sürücü listesini göreceksiniz. Bu listeden driver kaldırmak istediğiniz donanımı seçip üst kısımdan Aygıt kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer sadece driver güncelleme yapacaksınız sürücü güncellemek istediğiniz aygıt üzerine tıklayın ve güncelleştirmeleri denetle seçeneğini seçin. Görselde ekran kartı sürücüsü temsili olarak gösterilmiştir.

Aygıt kaldırıldıktan sonra güncel driver yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar