İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Binance Al – Sat Nasıl Yapılır? Otomatik Al – Sat Nedir?

Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi konumunda olduğundan kripto para al sat işlemlerinin de en yoğun yapıldığı borsadır. Binance al sat işlemleri ilk etapta zor gibi görünse de aslında borsa içerisinde kolayca al sat yapılması için seçenekler mevcuttur.

Binance Al – Sat Nasıl Yapılır?

Binance borsasında kripto para alım satım işlemleri için 4 ayrı alım satım seçeneği sunulmaktadır. Bu seçeneklerden herhangi bir tanesini kullanarak kolayca kripto para yatırımı yapabilirsiniz.

Binance’da al sat işlemlerine başlamadan önce Binance Borsasına Kayıt olma makalemizi inceleyerek kayıt ve para yükleme işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

Binance Kripto Para Dönüştür

Binance’da en kolay kripto para al sat dönüştür seçeneği ile yapılmaktadır. Binance’da yatırım yapmanın en kolay yoludur. Binance dönüştür kısmında şuan için 34 kripto para birimi için dönüştürme işlemine izin verilmektedir.

Binance’da kripto para dönüştürme:

 • Al-Sat menüsünden Dönüştür seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda hangi kripto paraları dönüştürmek istediğinizi seçin.
 • Satılan kısma elinizde mevcut olan kripto para miktarı girin.
 • Alınan kısma satın almak istediğiniz kripto para miktarını girin.
 • Daha sonra alt kısımda Dönüştürmeyi Ön İzle butonu aktif olacaktır.
 • Bu butona basarak alım satım işlemi sonucunda elinize ne kadar tutardan kaç adet coin geçeceği yazacaktır. Herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.
 • Dönüştür butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Binance Klasik Kripto Para Al-Sat

Binance borsası açıldığı ilk günden günümüze ara yüzü hep aynı olan kripto para alma bölümüdür. Bu bölümde sol kısımda anlık al sat emir miktarları sürekli listelenmektedir. Orta bölümde ise kripto paranın zaman aralıklarına göre trend grafiği yer almaktadır.

Orta alt bölümde kripto para alt sat emri verebileceğiniz bölüm bulunmaktadır. Klasik alım satım paneline piyasalar kısmından herhangi bir kripto para üzerine tıklayarak rahatlıkla girebilirsiniz.

Binance klasik al sat ekranı yeni başlayanlar için az detaya sahip olduğundan daha kullanışlı olacaktır.

Binance’da klasik kripto para alma:

 • Al-Sat menüsünden Klasik seçeneğine tıklayın.
 • Ekranın en sağ kısmından işlem yapmak istediğiniz kripto para çiftini seçin(örn: BTC/USDT)
 • Ekranın orta kısmında / alt bölümde al sat seçeneklerini göreceksiniz.
 • Bu bölümden kripto para almak istiyorsanız al kısmına satın almak istediğiniz birim tutarı yazın ve almak istediğiniz miktarı girin. (örn: btc satacaksınız şuan fiyatı 33500 dolar ancak siz 34000 dolardan satmak istiyorsunuz. Fiyat kısmına 40000 dolar girip miktar kısmına adeti girip satın alma emri verebilirsiniz. Hemen satmak isterseniz o anki birim tutarı kısmeniz gerekmektedir.)
 • Daha sonra al butonuna tıklayın. Emir sisteme işlenecek ve emir havuzunda karşılığını bulduğunda yani bu tutardan satmak isteyen olduğunda seçmiş olduğunuz miktarda kripto para hesabınıza geçecektir.
 • Kripto para satmak istiyorsanız sat bölümüne satmak istediğiniz kripto para birim tutarını girin.
 • Miktar kısmından girdiğiniz fiyattan kaç adet satmak istediğinizi girin.
 • Daha sonra Sat butonuna tıklayın. Emir sisteme işlenecek ve emir havuzunda karşılığını bulduğunda yani bu birim tutardan satın almak isteyen olduğunda seçmiş olduğunuz miktarda kripto para hesabınıza geçecektir.

Binance Gelişmiş Kripto Para Al-Sat

Binance gelişmiş kripto para alma seçeneği bir ekranda tüm alım satım işlemlerine erişim sağlamanız için geliştirilmiştir. Bu ekran klasik alım satım ekranına benzese de bir çok artı özelliği vardır.

Ekranın orta kısmında grafik ve sol tarafında emir havuzu bulunmaktadır. Ekranın sağ kısmında ise aynı pencerede kripto para al sat ekranı bulunmaktadır. Bu kısımdan aynı klasik al sat ekranındaki gibi kripto para alım satım işlemi yapabilirsiniz.

Binance Otomatik Al-Sat Nasıl Yapılır?

Binance’da sürekli ekran başında borsayı takip etmenize gerek yoktur. Bir kripto parayı belirli bir tutara geldiğini almak yada satmak istiyorsanız emir vermeniz yeterlidir.

Binance otomatik al sat:

Yukarıdaki satın alma seçeneklerinin herhangi birini kullanarak otomatik işlem başlatabilirsiniz. Örnek:

 1. Kripto para alım/satım emri vermek için hangi tutardan almak/satmak istediğinizi fiyat kısmında girin.
 2. Bu fiyat üzerinden kaç adet için işlem yapılacağını girin.
 3. Yapmak istediğini işleme göre Al yada Sat butonuna basın.
 4. Vermiş olduğunda otomatik kripto para al-sat işlemi ekranın alt kısmındaki Açık Emirler kısmında düşecektir. Bu kısımdan isterseniz işlemi iptal edebilirsiniz.

Otomatik al sat emri işlem havuzunda alıcı yada satıcı bulduğunda kripto para emriniz tamamlanacaktır. Sürekli takip etmenize gerek kalmadan bu şekilde al sat yapabilirsiniz.

Binance’da alım satım işlemi ne başlamadan önce Kripto Para Teknik Analiz makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Kripto meraklılarının yönlendirme kodunu kullanarak Binance’e nasıl kaydolabilecekleri ve bonus kuponunu nasıl alabilecekleri konusunda adım adım bir kılavuz. Binance referans kodu: 13569008 Binance.com kripto borsasındaki yeni...

Kripto Para

Geleneksel yani itibari para birimlerinin miladını doldurduğu fikri artık daha güçlü savunulurken alternatif olarak görülen kripto paralara olan ilgi çığ gibi büyüyor. Kripto paraların...

Kripto Para

Binance USD, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip ve önde gelen kripto para borsası Binance tarafından desteklenen, dolar destekli bir stabil coin’dir . Binance tarafından çıkartıldığı ilk günden günümüze...

Kripto Para

Highstreet, 2015 yılında kurulan bilgisayar vizyonu tabanlı bir VR perakende şirketi olan LumiereVR’den oluşturuldu. Ekip, yıllar içinde Hershey’s Chocolate gibi markalardan Victoria Secrets’a, L...