İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bir Sabit Disk Sorunu Windows’un Başlamasını Engelliyor Hatası | Çözüm

Bilgisayarınızı açmaya çalıştığınızda “Bir sabit disk sorunu Windows’un başlamasını engelliyor” hatasını aldıysanız biraz canınız sıkılacak demektir. Bir Sabit Disk Sorununa dizüstü bilgisalar’da çok sık karşılaşılmakla birlikte uzun yıllar kullanılan masaüstü bilgisayarlarda da sıkça rastlanmaktadır.

Öncelikle bu problemden kurtulmak için ilk olarak bilgisayarın içini açıp harddiskinizi çıkartıp soketini temizledikten sonra tekrar takın. Masaüstü bilgisayarlarda Sata portunu ve sata kablosunu değiştirmekte yarar var. Daha sonra yeniden başlatın giriş birimleri ile alakalı bir sıkıntı var ise hata düzelecektir.

Hata hala devam ediyor ise elimizde bir Windows Cd’si var ise Windows onarımını deneyebiliriz. Bu denemeden sonra bilgisayarımızı güvenli mod’da başlatarak yapılandırmayı tamamlamamız gerekiyor. Daha sonra Windows açılacaktır.

Bu iki yöntemi de denedik ve hala “Bir sabit disk sorunu Windows’un başlamasını engelliyor”  hatası devam ediyor ise üzgünüz Harddisk tamamen bozulmuş demektir. Yeni bir harddisk almadan sorun çözülmeyecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. efe

    Haziran 7, 2019 at 11:41 am

    off hepsini denedim gene olmadı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar