İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BOND Coin Nedir? | BarnBridge Projesi Nedir? | BOND Yorum

BarnBridge bir risk belirleme protokolüdür. Faiz oranı duyarlılığı ve piyasa fiyatı oynaklığı riski gibi DeFi ile ilişkili riskleri azaltmayı amaçlamaktadır. BarnBridge(BOND), kullanıcıların bir risk profili seçmesine izin vererek, tokenleştirilmiş, likit dilimler yoluyla riski yeniden dağıtabilir. BarnBridge bunu, tümü belirli bir DeFi risk kategorisine hitap eden SMART Yield (Akıllı Verim) ve SMART Alpha ürünleriyle yapıyor.

dApp’lerin sürekli gelişimi çekirdek ekip tarafından sağlanır ve BarnBridge DAO aracılığıyla topluluk tarafından yönetilir.

Protokole ilişkin daha ayrıntılı bir genel bakış için aşağıdaki “BarnBridge Nedir” videosunu izleyin:

SMART Yield Nedir?

SMART Yield, Compound ve Aave gibi borç verme piyasalarıyla entegrasyonlar yoluyla kullanıcılara sabit paraları üzerinde sabit veya kaldıraçlı değişken getiri sunar. Kullanıcı mevduatlarını bu platformlarda altta yatan piyasalarda toplar ve toplamdan elde edilen getiriyi iki farklı risk profili alt kümesi arasında dağıtır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir örneğe bakalım.

Alice, portföyünün oynaklığını azaltmak isteyen bir kripto emektarıdır. Stabilcoinlere bir pay ayırmaya karar verir ve öngörülebilir sabit getiri oranları arar.

Bob daha agresif bir DeFi uzmanıdır. Daha yüksek getiri fırsatı elde etmek için sermayesiyle daha yüksek riskler almaya isteklidir.

SMART Yield, iki tür risk profili sunduğu için hem Alice’in hem de Bob’un ihtiyaçlarını karşılar:

  • Junior Havuzlar: daha yüksek risk, kaldıraçlı değişken oranlı ödüller
  • Kıdemli Havuzlar: daha düşük risk, sabit oranlı ödüller

Kullanıcılar, anapara üzerindeki iddialarını ve kendileri için tahsis edilen getiriyi belirten bir jeton karşılığında küçük veya kıdemli havuza para yatırabilirler. Bu toplu holdingler daha sonra belirtilen kaynak ödünç verme piyasasına, örneğin Bileşik’e yatırılır.

Yaşlılar, havuzun yanlarına girdiklerinde sabit oranlı bir getiriye kilitlenirler. Bu sabit oran, temel piyasa oranı ile mevcut yaşlılar ve gençler arasındaki oran tarafından belirlenir. Herhangi bir Kıdemli havuz mudisine tahsis edilen getiri, doğrudan Junior havuzdan tahsis edilir; yani, söz konusu Kıdemli tahvilin basıldığı andan itibaren sistemde getiri mevcuttur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Gençler, kaldıraçlı getirilerden yararlanma fırsatına sahip oldukları için kıdemli getirileri sübvanse etmeye isteklidir. Kıdemliler yalnızca sabit getirileri üzerinde hak sahibi olduklarından, müdürleri tarafından üretilen tüm getiriler genç tarafa gider. Bu nedenle, Küçük mevduat sahipleri getirilerini ve potansiyel olarak anaparalarını gerçekten riske atarken, Junior havuz söz konusu piyasaya yatırılan sermayenin tamamı tarafından kazanılan tüm getiriyi alır.

SMART Alpha Nedir?

SMART Alpha, kullanıcıların bir temel varlığın performansına maruz kalma durumlarını kalibre etmelerine olanak tanır. Bunu, dayanak varlığın toplu havuzunun performansını iki kullanıcı grubu arasında yeniden dağıtarak yapar: kıdemli taraf ve alt taraf. Havuzun üst tarafı hem yukarı hem de aşağı hareketlere sönümlü maruz kalırken, alt taraf kaldıraçlı maruziyeti alır. Başka bir deyişle, küçük mevduat sahipleri, daha yüksek yukarı yönlü potansiyel karşılığında onlara belirli bir eşiğe kadar fiyat korumasını garanti ederek, kıdemli mevduat sahiplerinden varlık fiyatı riskini satın alıyorlar.

Sonuç, herhangi bir ERC-20 tokenine genelleştirilebilen, varlık fiyatı riski için iki taraflı bir pazardır.

BOND Coin Nedir?

BOND, BarnBridge DAO’nun “Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon”un kısaltması olan yönetim belirtecidir. BarnBridge DAO, DeFi uygulamalarımızın sürekli gelişiminin yanı sıra ücret gelirlerinin ve hazine kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini koordine eder. BarnBridge’in herhangi bir yetki alanında resmi olarak dahil edilmiş bir varlığı olmadığı için, BOND jetonunu BarnBridge DAO’da stake etmek, ağı yönetmek için kullanılan tek mekanizmadır.

BOND belirteci, Ethereum’un ERC-20 standardına uygundur. Bu nedenle, jeton değiştirilebilir ve ERC-20 jetonlarını destekleyen herhangi bir cüzdan tarafından desteklenebilir. Toplam jeton sayısı 10.000.000 BOND olarak ayarlanmıştır ve sözleşmede herhangi bir basım işlevi olmadığı için değiştirilemez.

Advertisement. Scroll to continue reading.

BOND Coin Bilgileri

BOND coin geleceği hakkında detaylı bilgi edinmek için resmi web sayfasını ziyaret edebilir, yol haritası ve gelecek vizyonunu inceleyebilirsiniz. Yine Bond coin investing yorumları ve discrod yorumları fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Bond bilgileri;

Token Adı: BarnBridge

Token Sembolü: BOND

Token Türü: ERC20

Maksimum Arz: 10.000.000 BOND

Advertisement. Scroll to continue reading.

Web Sitesi: barnbridge.com

BOND Coin Discord: discord.com/invite/FfEhsVk

BOND Coin Twitter: twitter.com/barn_bridge

BOND Coin Nasıl Alınır?

BOND ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Gate.io, KuCoin, HotBit, CoinEx ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, BOND ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla BOND coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...