İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Bootloader Nedir? Bootloader Kilidi Ne İşe Yarar?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Bootloader, herhangi bir işletim sistemi çalışmadan önce çalışan bir kod parçasıdır. Bootloader, android cihazlarda kurulu olan işletim sistemlerini önyüklemek için kullanılır, genellikle her işletim sisteminde kendine özgü bir dizi önyükleyici bulunur. Ayrıca kilidi açılmış bir önyükleyici, özel ROM’ları kurmamıza ve kullanmamıza izin veriyor.

Önyükleyiciler genellikle işletim sistemi çekirdeğini önyüklemenin birkaç yolunu içerir ve ayrıca çekirdek ortamını hata ayıklamak ve / veya değiştirmek için komutlar içerir.

Bootloader Kilidi Nedir?

Bootloader kilidi, güvenlik amacı ile önyükleyicinin şifrelenmesini sağlamaktadır.

Bootloader yeni akıllı cihazlarda dışarıdan ROM ve ROT yükleme işlemleri yapılmaması için fabrikadan kilitli olarak geliyor. Bootloader kilit kodları firmalar (Samsung, Huawei, Xiaomi vb.) tarafından dönem dönem açıklanabiliyor. Yeni cihazlarda çoğu büyük şirket Bootloader kilit kodunu açıklamama kararı aldı.

Bootloader kilidi ile alakalı sorularınızı bize Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar