İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Canva Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnsanların yaşantıları içerisine sosyal medyanın ve internet teknolojilerinin girmesiyle gündelik hayatları farklı yönler almaya başlamıştır. Özellikle insanların birbirileri ile etkileşime girme yolları içerisinde dijital mecranın yeri oldukça büyüktür. Sosyal medya platformları üzerinden insanların arkadaşları, ailesi veyahut tanımadıkları insanlar ile etkileşim içerisinde olması her geçen gün toplumun büyük bir kesimine entegre olmaktadır. Bu etkileşim yolları içerisinde ise fotoğraf ve video gibi görsel iletişim araçlarının kullanılması da önemlidir.

Canva uygulaması bu noktada paylaşacağınız görsel içeriklerin düzenlenmesi için sizlere yardımcı olmaktadır. Yalnızca çekilmiş görseller üzerinde değil kendi zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre logo vb. tasarımları da ortaya çıkarmanız için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Canva, video ve grafik tasarımı herkes için inanılmaz derecede basit hale getirmeyi hedefleyen bir uygulamadır.

Canva Özellikleri

Telefonlar üzerinde çekilen videoların ve fotoğrafların kalitesi her geçen gün bir tık iki tık daha ileri taşınmaktadır. Bu noktada profesyonel işlerden hobi çekimlerine kadar birçok farklı içeriği akıllı telefonlar ve farklı cihazlar ile hayata geçirebilmektesiniz. Canva uygulaması özellikleri de sizlerin tüm bu ihtiyaçlarını giderecek şekilde tasarlanmıştır. Videolarınızın düzenlenmesi için birçok araç ürün içerisinde bulunmaktadır. Videoları kesmek, birbirleri ile birleştirmek arka plana ses ekleyebilmek ve geçişler ekleyebilmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte fotoğrafların daha mükemmel görümüne sahip olması için çeşitli fotoğraf edit araçlarından yararlanmalısınız. Fotoğraflarınız üzerinde duygularınızı belirtecek yazılar ve küçük etiketler de ekleyebilmektesiniz. Tüm bu özellikler ücretsiz bir şekilde sizlere sunulmaktadır.

Canva Favori Özellikleri:

 • Video düzenleme: Video dosyalarını kırpın, çevirin, kırpın, kesin ve bölün; video dikişine sayfa ekleyin
 • Videoya müzik ekleyin: Ücretsiz ses parçalarıyla ilgi çekici hikayeler anlatın
 • Fotoğraf düzenleyici: Fotoğraf filtreleri, arka plan silgisi kullanın ve şeffaf resimler yapın
 • Arka Plan Kaldırıcı (Pro): Kolajlar ve e-ticaret / çevrimiçi mağazalar için ürün resimlerini kesin
 • Animasyon: Geçiş efektleri ve hareketli metin etiketleri ile tasarımları hareket ettirin
 • Fotoğrafa metin ekleyin: Her ruh hali için 500’den fazla yazı tipi; kavisli, aksaklık efekti, neon metin stilleri vb. kullanın
 • Çıkartma / GIF oluşturucu: Videoları sosyal medya için GIF olarak kaydedin
 • Logo oluşturucu: İşletmeniz, markanız veya e-spor oyunlarınız için logo tasarımı ve filigran oluşturun

Canva uygulaması ile binlerce ücretsiz stok fotoğraf ve video montajı, fon müziği, illüstrasyon, fotoğraf çerçevesi vb. içeren bir kitaplığa erişebilirsiniz. Ayrıca kartvizitler, el ilanı yaratıcısı, Instagram hikayeleri, posterler, CV, Instagram gönderileri için profesyonel olarak tasarlanmış şablonlar edinin.

Canva Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Telefonlarda ve çeşitli mobil cihazlarda uygulama marketleri üzerinden ihtiyacınız olan her türlü dijital ürüne ulaşabilmektesiniz. Bu uygulamalar, sizlerin gündelik rutin işlerinizi yapmanıza yardımcı olmaktan keyifli vakit geçirmenize kadar çok geniş bir skalada hizmet vermektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Canva kullanımı:

Boş bir tasarım veya kullanıma hazır bir şablon seçin. Video kolajı, IG hikayesi / Instagram düzeni, davetiye, afiş, broşür, fotoğraf ızgarası ve diğer ihtiyaçları karşılıyor.

 • Kendi fotoğraf tasarımlarınız veya videolarınızla özelleştirin. Resim düzenleyicimizi ve fotoğraf düzenleme araçlarımızı kullanın.
 • Fotoğraflara metin ekleyin: hareketli metin çıkartmaları, neon ve aksaklık efekti ile oynayın; ayrıca hızlı bir filigran yapıcı.
 • Müzikli ücretsiz video düzenleyicimizle ekstra yapın; fotoğraf efektleri ve animasyonlar ekleyin.
 • Tasarımınızı ailenize ve arkadaşlarınıza kolayca gönderin veya düzenlemek için bağlantıyı ekibinizle paylaşın!

Canva tablette, masaüstünde ve web’de kullanılabilir, böylece istediğiniz zaman, istediğiniz yerde geri dönebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...