İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Cep Telefonu En İyi Ekran Parlaklığı Derecesi Nedir?

Özellikle ülkemizde televizyon, notebook ve telefon alınırken renklerin en parlak olduğu modeller tercih ediliyor. Renklerin gerçek tonlara yakınlığı ve doğal olması çokta önemsenmiyor. Çoğu kullanıcı renklerin canlılığına göre ekran değerlendirmesi yapmaktadır. Tabi telefon satın alındıktan bir süre sonra pil ömrünü uzatmak için zamanla ekran parlaklıkları düşürülmeye başlıyor.

Telefon Ekran Parlaklığı Pile Etki Eder mi?

Cep telefonlarında en çok pil tüketimini ekran yapmaktadır. Durum böyle olunca genelde ekran parlaklıkları otomatik olarak ayarlanmaktadır. Ancak otomatik ekran parlaklığı seçeneğinin şarjınızı daha hızlı tükettiğini biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız ekran parlaklığını otomatik modda kullanmak pili daha çok bitiriyor bunun en büyük sebebi kullandığımız her ortamın ışığına göre ayarlama yapan sensörlerdir. Sensörler sürekli parlaklık ayarlarını değiştirdiğinden normalden daha fazla pil kullanılıyor. Ortam ışığının tonu her değiştiğinde parlaklık ayarları yeniden yapılıyor. Özellikle dışarıda yürürken otomatik modda pil su gibi eriyecektir.

Cep Telefonu En İyi Ekran Parlaklığı Derecesi Nedir?

Boşuna demiyorlar her şeyin ortası idealidir. Telefon ekran parlaklığını orta seviyede kullanmak pil ömrü göz sağlığı açısından en ideali diyebiliriz. Bulunduğumuz ortam ışığına göre gerekirse el ile manuel parlaklık ayarları yapmak daha uygun olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar