İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Cep Telefonu Harddisk ‘HDD’ Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Akıllı telefona harddisk takılır mı? Telefonda harddisk çalışır mı? Cep telefonlarında son zamanlarda en çok yaşanılan sıkıntıların başında yetersiz depolama alanı sorunları geliyor. Özellikle video kayıtlarının yoğun çözünürlükte olmasından dolayı çok yer kaplaması telefon hafızasının çabuk dolması sorununa neden oluyor. Bu gibi durumlarda online depolama alanları her zaman güven vermeyebiliyor. Telefona disk nasıl takılır?

Telefonunuzdaki alan yetersiz olduğunda verilerinizi bilgisayara yedekleme yaparak güvende tutabilir ve telefonunuzda daha fazla depolama alanı açabilirsiniz. Bilgisayar kullanmıyorsanız yada verilerinizi ortak kullanılan bir bilgisayarda yedeklemek istemiyorsanız geriye tek bir yöntem kalıyor. Telefondaki verileri USB belleğe yada harici diske yedekleme yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdaki verileri OTG USB bellek yardımı ile rahatlıkla yedekleme yapabilirsiniz. Ancak USB belleklerin hafızası da sizin için yeterli olmuyor ise harici disk kullanmak en net çözümdür. Android ve iOS yazılımını kullanan çoğu cihazda OTG desteği bulunmaktadır.

USB Bellek desteği olan bir telefon kullanıyorsanız 2,5″ boyutundaki ekstra güç istemeyen harddiskleri telefonunuzda kullanabilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzun şarj girişine göre ‘ Micro USB yada Type-C ‘ bir OTG kablo almanız gerekiyor.

Daha sonra bu kablo yardımı ile harici diski telefonunuza bağlayabilir ve rahatlıkla yedekleme yapabilirsiniz.

Telefona harddisk bağlantısı yaparken yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar