İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Cep Telefonu Harddisk ‘HDD’ Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefona harddisk takılır mı? Telefonda harddisk çalışır mı? Cep telefonlarında son zamanlarda en çok yaşanılan sıkıntıların başında yetersiz depolama alanı sorunları geliyor. Özellikle video kayıtlarının yoğun çözünürlükte olmasından dolayı çok yer kaplaması telefon hafızasının çabuk dolması sorununa neden oluyor. Bu gibi durumlarda online depolama alanları her zaman güven vermeyebiliyor. Telefona disk nasıl takılır?

Telefonunuzdaki alan yetersiz olduğunda verilerinizi bilgisayara yedekleme yaparak güvende tutabilir ve telefonunuzda daha fazla depolama alanı açabilirsiniz. Bilgisayar kullanmıyorsanız yada verilerinizi ortak kullanılan bir bilgisayarda yedeklemek istemiyorsanız geriye tek bir yöntem kalıyor. Telefondaki verileri USB belleğe yada harici diske yedekleme yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdaki verileri OTG USB bellek yardımı ile rahatlıkla yedekleme yapabilirsiniz. Ancak USB belleklerin hafızası da sizin için yeterli olmuyor ise harici disk kullanmak en net çözümdür. Android ve iOS yazılımını kullanan çoğu cihazda OTG desteği bulunmaktadır.

USB Bellek desteği olan bir telefon kullanıyorsanız 2,5″ boyutundaki ekstra güç istemeyen harddiskleri telefonunuzda kullanabilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzun şarj girişine göre ‘ Micro USB yada Type-C ‘ bir OTG kablo almanız gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Daha sonra bu kablo yardımı ile harici diski telefonunuza bağlayabilir ve rahatlıkla yedekleme yapabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar