İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Chrome Gizli Pencere nedir? Nasıl kullanılır?

Chrome Gizli Pencere özelliği Opera Özel Sekme özelliği gibi geçmişi kayıt altına almayan moddur. Chrome gizli pencere internet aramalarında girdiğimiz siteler, izlediğimiz videolar ve internetteki tüm hareketlerimiz dahil olmak üzere hiç bir veriyi kayıt altına almadan gezinmemizi sağlıyor.

Normalde tarayıcılar daha sonra kullanılmak üzere internet aramalarımı tüm internet geçmişimizi cache dosyası olarak saklarlar. Bir sonraki aramada favori sitemizin belirlenmesi yada daha sonra aynı siteye girme ihtimalimize karşı tarayıcılar bu verileri kurulum sırasında bizim izin vermemiz sonucu kayıt altına alıyor.

Chrome Gizli Pencere Nedir?

Chrome gizli pencere, web tarayıcı üzerinde geçmiş dolaşım verilerini ve hareketleri kayıt altına almayan özel bir moddur. Gizli pencere görüntülenen sayfa verilerini kesinlikle saklamamaktadır.

Chrome Gizli Pencere nasıl çalışıyor;

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Chrome Menü
  • Yeni Gizli Pencere
  • Yeni açılan sekmede gizli modda rahat bir şekilde internette gezinebilirsiniz.

Gizli Pencerede Girilen Siteler Nasıl Görülür?

Gizli pencere herhangi bir dolaşım verisini kesinlikle kayıt etmez ve indirmez ancak gizli pencerede bir indirme işlemi yaparsanız bu işlem bilgisayarınıza kaydedilecektir. Yani gizli penceredeyken bir indirme işlemi başlatırsanız bu işlem kayıt altında kalacaktır.

Gizli pencerede hangi sitelere girildiğini görmek mümkün değildir. İndirilen dosyalar klasöründe bir web indirmesi gördüyseniz ve bu işlem Chrome üzerinde kayıtlı değilse bu indirme işlemi muhtemelen gizli pencerede yapılmıştır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar