İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

CLONEit Nedir? Nasıl Kullanılır?

Android ve iOS telefonlarda en büyük sıkıntı yeni bir telefona geçerken rehberi, uygulamaları, resimleri ve diğer medyaları yeni telefona taşıma işlemidir. Android ve iOS telefonlar arasında geçiş yapıldığında ise bu işlem tam bir kaosa dönüşebilir. Eski telefondaki verileri yeni telefona en kolay nasıl aktarabiliriz? Telefon aktarma, klonlama uygulaması CLONEit nedir?

Eskiden Android telefonlar arasında klonlama işlemini bilgisayarlar üzerinden yapıyorduk. Bu işlem hem süre kaybı hem de veri kaybına neden olabiliyor.

Bilgisayar yada herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymadan telefonlar arasında veri aktarımı artık uygulama yardımı ile yapılabiliyor. Telefonunuzdaki bilgileri, resimleri, uygulamaları hatta son yazışmalarınızı bile yeni telefonunuza tek bir uygulama ile aktarabileceğinizi biliyor muydunuz? CLONEit uygulaması sayesinde artık bu mümkün!

CLONEit Nedir?

CLONEit, bir kabloya, bilgisayara veya ağa ihtiyaç duymadan 12 tür mobil veriyi ( bir telefondan diğerine iki kolay adımda yedekleyebilir ve aktarabilir. CLONEit, sadece bir kaç adımda telefonlar arasında güvenle yedekleme ve veri aktarımı yapmanızı sağlayan uygulamadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

CLONEit uygulaması ile kişiler, mesajlar (SMS, MMS), çağrı kayıtları, uygulamalar, APP verileri, SD karttaki her türlü dosya (resimler, videolar, müzik), takvim, sistem ayarları (Wi- Fi hesabı şifreleri, tarayıcı yer imleri), vb. veri transferi kolaylıkla yapılabilmektedir.

CLONEit veri aktarım hızı Bluetooth’dan 200 kat daha hızlı olan 20M / s’ye kadardır.

CLONEit Nasıl Kullanılır?

CLONEit uygulamasını yeni ve eski telefonlarınıza yükleyin ve açık durumda olduğundan emin olun. Uygulamayı makale sonundaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Uygulama telefonunuza yüklendikten sonra sizden bir kaç erişim izni verecektir. Yedekleme işlemi için erişim izinlerini vermeniz gerekiyor. Tüm bu işlemlere başlamadan önce neri aktarımı yaptığınız yeni telefonun hafızasının yeterli olduğundan emin olun.

CLONEit uygulaması ile telefonunuzu yedeklemek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın,

  • Verileri yedeklemek istediğiniz eski cihazınızda uygulama ana ekranında Gönderen seçeneğini tıklayın.
  • Yedeği taşımak istediğiniz yeni telefonunuzadan uygulama ana ekranındaki Alıcı seçeneğini tıkalayın.
  • Eski telefonunuzun ekranında Alıcı telefonu göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve birbirlerine bağlanmalarını bekleyin.
  • Karşınıza çıkan ekranda eski telefonunuzada yüklü olan uygulamaların, mesajların, resimlerin, videoların sayılarını göreceksiniz. Buradan yeni telefonunuza aktarmak istediğiniz bölümleri seçin ve  “CLONEit” seçeneğini tıklayın.

Yeni telefona veri aktarımı süresi dosyaların ve uygulamaların büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.  Veri aktarım işlemi bittiğinde ekranda tamamlanma mesajı çıkacaktır. Bu sürede telefonların birbirinden uzaklaştırmayın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar