İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Days Gone PC İçin Ne Zaman Çıkacak?

Sony tarafından PS4 için geliştirilen Days Gone, PS Vita için Syphon Filter ve Uncharted: Golden Abyss oyunlarının yaratıcıları Sony Bend tarafından geliştirildi. Tahmin edileceği üzere oyunun Xbox One veya Nintendo Switch için çıkarılması beklenmiyor. Peki Days Gone’ın PC için çıkma ihtimali var mı? Yazımızda bu soruların cevabını arıyoruz.

Days Gone PC İçin Çıkacak Mı?

Days Gone, Sony’nin stüdyoları tarafından PlayStation 4 özel oyunu olarak geliştirildi. Sonuç olarak şu anda sadece PlayStation 4’te oynanabilen oyunun önümüzdeki süreçte de böyle kalacağı tahmin ediliyor. Yakın bir gelecekte PC için çıkması beklenmese de bu durumun ileride tersine dönmesi mümkün.

Sony ve PlayStation için rakip olarak kabul edildiğinden dolayı Days Gone’ın Xbox ve Nintendo için çıkış yapması ihtimaller dahilinde değil. Ancak hiçbir konsol üreticisi PC’yi bir rakip olarak görmediğinden dolayı eskiden konsola özel üretilen oyunlar sırasıyla PC için oynanabilir hale getiriliyor.

Days Gone, Sony tarafından özel bir oyun olarak geliştirildiği için PC yayın sürecinin olağan bir şekilde gelişmesini beklemek gerçekçi değil. Gerçekleşmesi en olası senaryo olarak, Sony’nin Days Gone oyununu PlayStation Now platformu aracılığıyla PC’ye getirebileceği düşünülüyor. Bloodborne gibi büyük PS4 özel oyunlarından biri PlayStation Now’da yerini aldığından dolayı Days Gone için de bunun gerçekleşmesini bekleyebiliriz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Days Gone’ın PC’ye gelme olasılığı bulunsa da bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini unutmayın. Eğer oyunu hemen oynamak istiyorsanız şu an için tek seçeneğiniz bir PS4 edinmek.


Güncelleme: Days Gone, Amazon Fransa’da PC için listelendi ancak Sony bu listelemenin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bunun yanında Bloodborne ve Uncharted: The Nathan Drake Collection gibi oyunların PC için listelenmesi karşısında Sony, “Bu oyunları PC’ye getirmek konusunda herhangi bir duyuru yapmadık.” şeklinde açıklamada bulundu.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar