İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Dedi Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dedi uygulaması, iOS ve Android işletim cihazlarında anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan bir programdır. Dedi mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kararı sonrası, alternatif mesajlaşma uygulamaları arayışına başlayan vatandaşların en çok tercih ettiği program oldu.

Dedi mesajlaşma uygulamasını merak edenler için yazımızda detayları ile ele aldık. Yerli bir uygulama olma özelliği ile dikkat çeken Dedi uygulaması, Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği (BTİDER) tarafından geliştirilmiştir. Dedi uygulaması kullanıcılarının sevdikleri ile veya arkadaşlarıyla yüksek hızlı bir şekilde iletişim kurmasına imkân tanımaktadır.

Bir mesajlaşma uygulamasında olabilecek tüm temel özellikleri kapsayan Dedi, tercih eden kullanıcılar için ideal bir platformdur. Diğer mesajlaşma uygulamaları arasında global çaptaki rakipleri ile yarışmaya başlamıştır. WhatsApp’a alışmış olanlar için önceleri farklı gelse de alışmak kolay olacaktır. Dedi gizlilik koşulları ve sıkıcı reklamlar konusunda çok iddialı. Dedi kullanıcıları reklamsız, verilerin üçüncü taraflarla paylaşılmadığı bir sisteme kavuşmuş oluyorlar.

Dedi Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dedi uygulaması, Google Play ve Apple Store uygulama marketlerinden kolayca indirilebiliyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlardan indirilebilen uygulama, güvenli ve ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dedi mesajlaşma uygulamasını kullanabilmek için uygulama marketlerden indirmeniz gerekmektedir. İndirdiğiniz uygulamaya üye olarak kullanmayabaşlayabilirsiniz. Uygulamanın ana ekranına telefon numaranızı girerek kolayca kaydolabilirsiniz.

Dedi, arama ve mesajlaşma içeriklerinizi hiçbir şekilde kayıt altına almaz. Kayıtlar sunucularda sadece transfer amaçlı olarak anlık tutulur. Böylece transfer işlemi tamamlandığında kayıtlar silinmiş olur. Dedi, güvenli mesajlaşma konusunda ileri teknoloji ile geliştirilmiştir. Kaynakları açıktır ve herkes tarafından incelenebilir.

Dedi uygulaması, kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma iletişiminin yanı sıra, yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama özelliği de sunmaktadır. Sohbetlerde anlık konum, multimedya, ses, video gibi öğelerin çok kolay bir şekilde gönderilmesini sağlamaktadır.

Dedi mesajlaşma uygulamasında grup sohbeti imkânı da tanınmaktadır. Mesajlar uçtan uca şifreleme ile korunur. Böylece güvenlikli ortamı oluşturur ve kullanıcıların sildikleri mesajlar belli bir süre boyunca uygulamada saklı kalacaktır, istediğiniz zaman ulaşamıyorsunuz.

Dedi’ye geçiş yapınca çevreniz ile bir alternatif olarak tercih etmeniz kullanım rahatlığınızı arttıracaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dedi Uygulaması ile Whatsap Arasındaki Farklar

Bilgi teknolojileri ve internet güvenliği Derneği’nin Whatsapp’a alternatif olarak sunduğu bir uygulama olan Dedi ile Whatshap arasında çok küçük farklılıklar vardır. Dedi yerli bir mesajlaşma programı iken Whatshap global bir mesajlaşma programıdır.

Uygulama özelliklerini inceleyerek Whatsapp’da kullandığınız özellikleri kıyaslayabilir ve farkları daha net tespit edebilirsiniz.

Dedi Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

•Ses, video, belge, konum gönderimi sağlar.

•Kullanıcıların grup halinde Sohbet etmesini sağlar.

• Güvenli mesajlaşma için bütün mesajlar uçtan uca şifreleme ile saklanır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

•GIF, konum, doküman gönderme

•Sesli mesajlaşma

•Sesli ve 8 kişiye kadar videolu görüşme

•Son görülme ve çevrim içi özelliği bulunmuyor.

Alternatif mesajlaşma uygulamalarından Laff Messenger hakkında tüm detaylara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

WhatsApp bildirim sesi ayarlarını özelleştirmek ve bildirim sesi gelmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının %70’inden fazlasının WhatsApp kullandığı tahmin...

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...