İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Dell Inspıron 3580 İncelemesi : Özellikleri

Amerikalı üretici Dell firmasının 15.6 inç boyutunda olan Inspıron 3580 test konuğumuz oluyor. Orta segmentte bulunan bu model güçlü rakiplerine karşı hangi yönleriyle ön plana çıkıyor detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Son zamanlarda son kullanıcı cephesinde oldukça az cihaz ile pazarda boy gösteren Dell firması bu modeliyle daha fazla son kullanıcıya hitap etmek istiyor. İncelememi özellikle kullanıcı odaklı konular üzerinden yaparak Dell Inspıron 3580 modelinin nasıl olduğunu sizlere aktarmaya çalışacağım.

Tasarım

Dell Inspıron 3580 modeline ilk baktığınız andan itibaren Dell firmasını klasikleşmiş Inspıron kasa yapısına sahip olduğunu anımsıyorsunuz. Tamamen siyah plastikten olan iç kasa yapısı nispeten kaliteli hissettiriyor diyebilirim. Orta segmentte bulunan rakipleri gibi cihazın dış renginin gri olduğunu görüyoruz. Inspıron 3580 modelinin ekranına baktığımızda bizleri 1920×1080 çözünürlükte , Full HD bir ekran karşılıyor. Bu ekran mat yapısı sayesinde göz yorgunluğunu azaltırken aynı zamanda 178 derecelik açılardan görüntüyü bozmadan verebiliyor. Özellikle aynı fiyat bandında satılan rakiplerine göre ekran çözünürlüğü ile bir adım öne çıkan cihazın ekranının oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

[affiliate_news id=”13668″]

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Performans

Dell Inspıron 3580 modeli orta seviyede tercih edilebilir bir model. İçerisinde Intel firmasının en güncel i5 işlemcisi olan Intel Core i5-8265 işlemciyi barındırıyor. Bu işlemci 4 gerçek ve 4 sanal olmak üzere toplamda 8 çekirdek mantığı ile çalışabiliyor. 1.6 GHz baz hızından turbo boost sayesinde 3.9 GHz hıza kadar çıkabilen bu işlemci özellikle orta seviye programları çalıştırmakta zorlanmıyor. Inspıron 3580 modeli güçlü işlemcisinin yanında 8 GB DDR4 Ram ve 256 GB SSD disk barındırıyor. 8 GB RAM belleğinin günümüz şartlarında yeterli olacağını söyleyebilirim. Cihazda 256 GB SSD olması inanılmaz büyük bir artı. SSD performansı sayesinde özellikle performanslı kullanım gereken alanlarda hızlıca cevap alabiliyor ve hızlıca çalışabiliyorsunuz. Modelin 2 GB harici ekran kartı olduğunu belirtmemde fayda var. AMD Radeon 520 ekran kartını kullanan model grafik performansı açısından rakiplerinin biraz altında diyebilirim.

  • Intel Core i5 8265U
  • 8 GB DDR4 RAM
  • 256 GB SSD
  • 2 GB AMD Radeon 520

Genel Değerlendirme

Genel olarak Inspıron 3580 modelini oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle bu fiyat bandında Full HD çözünürlük olması ve donanımında SSD barındırması kullanıcıyı oldukça mutlu edecektir diye düşünüyorum. Fiyatı yaklaşık 4400 ile 4900 lira arasında oynayan bu model kesinlikle 15.6 inç bilgisayarlar arayanlar için iyi bir seçenek diyebilirim.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar