İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Dell Vostro 14 5481 İncelemesi : Özellikleri

Dell firmasının senelerden biri iş yerleri ve son kullanıcı tarafında ürettiği Vostro serisinin yeni model olan Vostro 14 5481 modelini inceliyoruz. Bu modeli her açıdan detaylı olarak inceleyerek özellikle tercih yapacak kullanıcıların Dell Vostro 14 5481 nasıl? sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Görünüm

Vostro 14 5481 modeli , Vostro 14 5471’e oldukça benzeyen bir tasarıma sahip. Dar çerçeveli tasarımı sayesinde 14″ bir ekrana sahip olmasına rağmen standart koşullarda ki 13″ boyutunda bir bilgisayar gibi görünmektedir. Vostro 14 5481 modeli Vostro serisinin dar çerçeveli tasarım anlayışını benimsediği ilk dizüstü bilgisayar. Her iki tarafta 7,75 mm’lik dar bir çerçeve ile oldukça şık bir görünüm yakalanmış ve bilgisayarın boyutlarının küçülmesini sağlamış. 18,13 mm kalınlığa sahip bu cihaz 1,55 kg ağırlığında. Özellikle sıkça seyahat eden kişiler için harici ekran kartlı olmasına rağmen ağırlığını kabul edilebilir seviyede olduğunu söyleyebilirim. Dell Vostro 14 5481 modelinin üst ve arka kapak malzemelerinin metal olduğunu belirtmek istiyorum. Metal bir arka kapak bilgisayarın ısı dağılımının daha iyi olmasını sağlarken aynı zamanda daha az ısınma demektir.

Ekran

Dell Vostro 14 5481 , 1920×1080 piksel çözünürlüğünde ve 14″ boyutlarında bir ekrana sahip. Parlamayı önleyici bir panel olduğundan dolayı belirgin ve net görüntüler sunar. Özellikle güneş altında veya yoğun ışık altında çalışmaya müsaade eder. Ekranın 178 derecelik bir görüş açısına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Klavye ve Touchpad

Bu yeni Vostro serisi model tam boyutlu klavyesi sayesinde orta seviyede bir tuş hakimiyeti sağlıyor. Genel olarak kaliteli bir algısı olan bu klavye iki seviyeli beyaz renk aydınlatmaya sahip. Touchpad kısmına baktığımızda ise Windows çoklu hareketi destekleyen bu alan özellikle bir çok kısayoluyla oldukça kullanışlı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

[affiliate_news id=”13803″]

 

Bağlantı Birimleri

Dell Vostro serileri genel olarak iş kullanımı için üretilen bilgisayarlar olmuştur şimdiye kadar. İşte bu yüzdendir ki bağlantı portları oldukça tatmin edici. Vostro 14 5481 modelinin sol tarafında adaptör girişi ve çok fonksiyona sahip USB TYPE C bağlantısı , HDMI girişi , iki adet USB 3.1 TYPE A bağlantısı ve 3.5 mm kulaklık girişi var. Modelin sağ tarafına ise bir kilit yuvası , RJ45 bağlantı noktası ve bir adet TYPE A USB 2.0 bağlantı noktası yerleştirilmiş. Günümüz 14″ bilgisayarlarına göre portların fazlalığı oldukça güzel olmuş diyebilirim.

İşlemci

Dell Vostro 14 5481 modeli Intel’in güncel olan i5-8265 işlemcisini kullanmakta. 14 nm üretim teknolojisine sahip bu işlemci dört çekirdek ve sekiz iş parçacığına sahip. Turbo boost teknolojisi ile 3.9 GHz hızına ulaşabilen bu işlemcinin performansı orta düzey için oldukça iyi.

Ekran Kartı

Dell Vostro 14 5481 ekran kartı tarafında Nvidia’nın GeForce MX130 modelini tercih etmiş. 2 GB GDDR5 belleğe sahip olan bu grafik kartı 28 nm üretim teknolojisine sahip. Skorlarına baktığımızda geçtiğimiz seninin orta seviyede en üstte kalan işlemcisi olan GeForce 940MX’e göre daha iyi bir performansa sahip olduğu açıkça görülebiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

SSD

256 GB SSD bulunan Vostro 5481 modeli bu açıdan oldukça performanslı. M2.SATA SSD kullanan bu model 1497 MB/s okuma , 798 MB/s yazma yapabiliyor. SSD’nin özellikle M2.SATA olması performansa çok olumlu katkı yapıyor diyebilirim.

Pil Performansı

Kullanıcılar için günlük kullanımda 9 saate yakın pil süresi sunabilen Vostro 5481 modeli bu açıdan oldukça avantajlı görünüyor. Hızlı şarjı destekleyen teknolojisi sayesinde bataryanın 1 saatlik zaman diliminde %80 şarj olması gerçekten kullanıcılar için çok önemli bir detay.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar