İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Demirdöküm Kombi Anahtar İşareti – F10 Arızası | Çözüm

DemirDöküm kombi anahtar işareti ne anlama geliyor? Kombi, kat kaloriferi olarak ısıtma işlevi görürken aynı zamanda sıcak su sağlayan küçük kalorifer kazanıdır. Kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Kombi arızalarının büyük çoğu zamanında bakım yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Kombi anahtar işareti çoğu markada aynı anlama gelmektedir.

DemirDöküm kombilerde ekranda çıkan F10 ve anahtar işareti, kombi içerisindeki su basıncının normal değerlerin dışına çıktığını göstermektedir. Demirdöküm kombi dijital ekranında çıkan anahtar işareti ne anlama geliyor?

Kombi ekranında F10 arıza kodu yazıyor ve anahtar işareti çıkıyor: Su basıncı düşük

Kombi ekranında F10 arıza kodu yazıyor ve anahtar işareti yanıp sönüyor: Su basıncı yüksek

DemirDöküm F10 Arızası Nasıl Giderilir?

DemirDöküm kombilerdeki F10 su basıncı arızasını gidermek için yukarıdaki seçeneklerden su basıncının düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu tespit etmelisiniz. Daha sonra kombi su basıncı kaç olmalıdır makalemizi ziyaret ederek ideal su basıncı seviyesini öğrenebilirsiniz.

Kombi su basıncı düşük ise;

Demirdöküm kombi su basıncı düşük ise kombiye su basılması gerekmektedir. Kombi alt kısmında bulunan doldurma musluğunu açarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar kombiye su basmanız gerekmektedir.

Kombi su basıncı yüksek ise;

Demirdöküm kombi su basıncı yüksek ise su çekmeniz gerekmektedir. Kombiye en yakın kaloriferden hava alma kısmı kullanarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar su çekebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar