İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Demirdöküm Kombi Anahtar İşareti – F10 Arızası | Çözüm

DemirDöküm kombi anahtar işareti ne anlama geliyor? Kombi, kat kaloriferi olarak ısıtma işlevi görürken aynı zamanda sıcak su sağlayan küçük kalorifer kazanıdır. Kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Kombi arızalarının büyük çoğu zamanında bakım yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Kombi anahtar işareti çoğu markada aynı anlama gelmektedir.

DemirDöküm kombilerde ekranda çıkan F10 ve anahtar işareti, kombi içerisindeki su basıncının normal değerlerin dışına çıktığını göstermektedir. Demirdöküm kombi dijital ekranında çıkan anahtar işareti ne anlama geliyor?

Kombi ekranında F10 arıza kodu yazıyor ve anahtar işareti çıkıyor: Su basıncı düşük

Kombi ekranında F10 arıza kodu yazıyor ve anahtar işareti yanıp sönüyor: Su basıncı yüksek

Advertisement. Scroll to continue reading.

DemirDöküm F10 Arızası Nasıl Giderilir?

DemirDöküm kombilerdeki F10 su basıncı arızasını gidermek için yukarıdaki seçeneklerden su basıncının düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu tespit etmelisiniz.

Demirdöküm kombi su basıncını 1,5 – 2 bar arasında olması gerekmektedir.

Kombi su basıncı düşük ise;

Demirdöküm kombi su basıncı düşük ise kombiye su basılması gerekmektedir. Kombi alt kısmında bulunan doldurma musluğunu açarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar kombiye su basmanız gerekmektedir.

Kombi su basıncı yüksek ise;

Advertisement. Scroll to continue reading.

Demirdöküm kombi su basıncı yüksek ise su çekmeniz gerekmektedir. Kombiye en yakın kaloriferden hava alma kısmı kullanarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar su çekebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Özellikle yaz aylarında kombi su eksiltiyor şikayeti oldukça fazla duyulmaktadır. Havaların ısınması ile birlikte petekler kullanılmasa bile kombi kış aylarına göre daha fazla su...

Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yazın nadiren kullanılan kombilerin hata verme oranı da artmaya başladı. Kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda...

Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombilerin aktif olarak kullanılmaya başlandı. Tabi doğal olarak zamanında bakımı yaptırılmayan kombilerin arızaları da boy göstermeye başladı. Genel olarak...