İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

DYDX Coin Nedir? | DYDX Coin Hakkında Bilgiler

DYDX, dYdX topluluğunun dYdX Katman 2 Protokolünü (“protokol”) gerçekten yönetmesini sağlayan bir yönetişim belirtecidir. DYDX, protokolün ortak kontrolünü sağlayarak, tüccarların, likidite sağlayıcılarının ve dYdX ortaklarının gelişmiş bir Protokol için toplu olarak çalışmasına olanak tanır.

DYDX, her biri dYdX’in gelecekteki büyümesini ve ademi merkeziyetçiliğini sağlamak için tasarlanmış, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlayan yönetişim, ödüller ve stake etme etrafında sağlam bir ekosistem sağlar.

Stake havuzları, Protokolde likidite ve güvenliği teşvik etmek için tasarlanmıştır. Alım satım, likidite sağlama ve dYdX’in geçmişteki kullanımına yönelik ödül programları, dYdX’in büyümesini ve benimsenmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

dYdX Vakfı, merkezi Zug, İsviçre’de bulunan kar amacı gütmeyen bağımsız bir vakıftır. dYdX Foundation hakkında daha fazla bilgiyi dydx.foundation adresinde bulabilirsiniz .

Advertisement. Scroll to continue reading.

DYDX Coin Nedir?

DYDX, sahiplerine Protokolde değişiklik önerme ve oylama hakkı verir. DYDX yönetişimi, AAVE yönetişim sözleşmelerine dayanır ve DYDX token sahiplerine dayalı oylamayı destekler.

Teklifler, teklif türüne göre belirli bir eşiği ve evet oyu yüzdesini geçmelidir.

Bu DYDX jetonları, teklif vermek veya yönetim tekliflerine oy vermek veya diğer Ethereum adreslerine devredilmek için kullanılabilir.

dYdX Governance’ın özünde 6 akıllı sözleşme vardır:

  • Sözleşme 1: her adresin farklı bloklarda zaman içindeki oylama gücünün anlık görüntülerine sahiptir.
  • Sözleşme 2: Kullanıcıların önerme ve oy verme konusundaki göreceli gücünü ölçmek için mantık içerir.
  • Sözleşme 3: DYDX jetonlarını stake etmek, pozisyonu belirlemek ve ödüller almak için mantık içerir. Token, güvenlik modülünün tüm yönetim haklarını elinde bulunduruyor.
  • Sözleşme 4: Teklifleri izler ve Timelock akıllı sözleşmesi aracılığıyla teklifleri yürütebilir.
  • Sözleşme 5: Yönetim tarafından oylanan işlemleri sıraya alabilir, iptal edebilir veya yürütebilir. Bir teklifteki işlevler, Zaman Kilidi sözleşmesi tarafından başlatılır. Kuyruğa alınan işlemler, gecikmeden sonra ve ödemesiz sürenin bitiminden önce gerçekleştirilebilir.
  • Sözleşme 6: Zaman kilidi sözleşmesiyle aynıdır, ancak bir öncelik denetleyicisinin , zaman kilidi gecikmesinin bitiminden önce öncelik dönemi (7 gün) içinde işlemleri gerçekleştirmesine izin verir.

DYDX Coin Bilgileri

DYDX Coin Nasıl Alınır?

DYDX ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.ioBinance, FTX, KuCoin, BigONE, CoinEx, Bitmart, Kraken, Poloniex, Huobi ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, DYDX ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla DYDX coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

Bitcoin halving, Bitcoin madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği bir olaydır. Bitcoin’in protokolüne göre, her 210,000 blokta bir (yaklaşık olarak 4 yılda bir) gerçekleşir. Bu durumda,...

Kripto Para

Avalanche (AVAX) ağı, yüksek hızlı işlemleri, düşük ücretleri ve ölçeklenebilirliği desteklemek amacıyla tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Avantajlı özelliklerine sahip olan bu ağ, çeşitli...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...