İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Elton EL55UAL08 Televizyon İncelemesi : Özellikleri

Bugün yapacağımız incelememizde bazı zincir marketlerde satılan bütçe dostu Elton markasının EL55UAL08 modelini inceleyeceğiz. Satıldığı marketlerde 2599 TL’lik fiyat etiketine sahip olan ürünün öncelikle yerli üretim olmasına dikkat çekmek istiyorum. Peki , Elton EL55UAL08 nasıl?

Elton EL55UAL08 modelinin özellikleri

 • 3840 x 2160 Ultra HD
 • Dahili Smart Uydu Alıcı
 • HDR
 • Dahili WİFİ
 • 2x10w ses çıkışı
 • 3 x HDMI
 • 3x HDMI
 • Ethernet girişi
 • 3 x USB

[affiliate_news id=”13719″]

İnceleme ve Değerlendirme

EL55UAL08 modeli hakkında hiç bir mecrada bilgi olmaması dikkatimizi çeken ilk detay oldu. Bu sebepeten dolayı Elton marka televizyon hakkında yorum yapmak oldukça zor.

İlk bakışta Dahili Wi-Fi özelliği gözümüze çarpan EL55UAL08 modeli bu özelliği üzerinde gelen Dahili Smart uydu alıcısı ile yapıyor. Televizyonun uydu alıcısının ne kadar yetenekli olduğunu bilmesek bile bu cephede en azından Android TV yazılımı kullanılmasını beklerdik.Bu sebeple EL55UAL08 modelinden iyi bir smart televizyon performansı beklemek yanlış olacaktır.Televizyonun üzerinde gelen 3 adet USB girişi sayesinde medya dosyalarını televizyonda oynatmak mümkün.

Elton EL55UAL08  , yüksek bant genişliğine sahip olan Coaxial bağlantı 24 bit/192 kHz’e kadar yüksek ses kalitesi sunabiliyor. Ancak bu bağlantı çeşidi Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio gibi yüksek kaliteli ses formatlarını destekleyemiyor. Bant genişliği o seviyede değil. Dolayısı ile ses performansı ev kullanımı için biraz sınırlı kalabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bunların haricinde Elton EL55UAL08 modeli 2 sene Sunny markasının garantisi altında. Televizyonun kurulumu 75 TL karşılığında servis tarafından yapılabilmektedir.

Ekran boyutu , smart özelliği bakımından her ne kadar cazip görünse bile beklentiyi yüksek tutmamanızı öneririz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

4 Yorum

4 Comments

 1. nurettin alp

  Nisan 3, 2019 at 10:03 am

  hdmi-cec özelliği var mıdır acaba teşekkürler.

  • Mertcan YAVUZ

   Nisan 5, 2019 at 12:15 am

   Net bir bilgim olmamakla beraber birden fazla HDMI girişi olması ve Sunny markasının aynı segmentte bulunan ürünlerde bu özelliğin gelmesine dayanarak hdmi-cec özelliği mevcut diyebilirim.

 2. ozgur

  Nisan 12, 2019 at 3:58 pm

  bende almayı dusunuyordum ama bu ürün inceleme videosu bulmadım herhangi bir yerdede goruntu kalitesi izleme şansımızda olmuyor artı biri inceleyip video koyarsa o zaman almayı dusunebilirm

 3. Hasan

  Nisan 17, 2019 at 1:25 pm

  Asıl soru native çözünürlüğün ne olduğu. Zira bu fiyat bandında, piyasada 4k diye satılan birçok tv aslında 768p panele sahip. Kendi internet sitelerinin olmaması ve bu tür bilgilere ulaşamamız beni bu tv den soğuttu. Eğer native 4k ise alıp android tv box ile kullanabilirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar