İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

FIRO Coin Nedir? | FIRO Coin Hakkında Bilgiler

Kripto para piyasalarının dalgalı bir seyir izlediği günlerde çıkış yapan kripto para birimleri arasına bugün Firo coin eklendi. Firo coin 24 saat içerisinde %300 artış göstererek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu yazımızda Firo hakkında bilgileri inceleyeceğiz. Firo coin neden yükseliyor?

FIRO’nun Görevi Nedir?

Firo, kripto para biriminde finansal gizliliğin, kripto para biriminin asıl amacını sürdürmenin temel bir unsuru olarak önemine inanıyor. Ticaret özgürlüğünün ve hatta birikimlerimize erişimin artık hafife alınamayacak şeyler olduğunu ve otoriter hükümetlerin parayı giderek bir kontrol aracı olarak kullandığını gördük. İtibari para birimleri giderek daha fazla dijital hale geldikçe, bazıları tamamen fiziksel paranın yerini alacak kadar ilerlerken, aracılara güvenmek yerine kendi paramız üzerindeki kontrolümüzü kaybediyoruz.

Bitcoin başlangıçta buna bir cevap olarak, paranız üzerinde kendi kendine egemen olmanızı ve herhangi bir varlık tarafından kontrol edilmeyen sansürsüz ve el konulamaz para olarak hizmet etmenizi sağlayarak yaratıldı. Bununla birlikte, Bitcoin’in mahremiyet eksikliği, fonları ele geçirmeyi veya kara listeye almayı çok daha kolay hale getirdi ve protokolün kemikleşmesi nedeniyle, bunu ele almak için ciddi adımlar atması pek mümkün değil.

Firo kendisini gizliliği koruyan bir kripto para birimi olmaya adamıştır ve Lelantus ve Lelantus Spark gibi diğer gizlilik protokollerinin (örneğin Triptych, Seraphis, Lelantus-MW için) tasarımlarına ilham veren ve onları şekillendiren güvenilir gizlilik protokolleri tasarlamış ve oluşturmuştur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Gerçekten herhangi bir varlığa bağlı olmayan bir kamu hizmeti olması için,

Firo, bireysel özgürlüğü arttırmaya çalışır. Firo, finansal gizliliği garanti ederek ticaret özgürlüğünün sağlanmasına yardımcı olabilir. İnsanlar, başkalarının refahını veya bireysel özgürlüğünü ihlal etmediği sürece, istedikleri şekilde işlem yapabilmeli. Ayrıca ticaret özgürlüğünün ülkeler ve kültürler arasında barışı ve refahı kolaylaştırdığına da inanıyoruz. Firo , finansal gizliliği garanti ederek , ücretsiz ticaret için temel bir özellik olan takas edilebilirliği doğrudan garanti edebilir.

Kripto para birimleri için pek çok gizlilik çözümü olmasına rağmen, amacı, güvenilirlikten, kullanım kolaylığından ve zaman içinde test edilmiş kriptografik yapı taşlarına güvenmeden en güçlü gizlilik seviyesini sağlamaktır.

FIRO Madenciliği ve FiroPoW Nedir?

Firo, madenciliği herkes için erişilebilir kılan GPU’ları hedefleyen FiroPoW algoritmasını kullanır.

Firo, Proof-of-Work’ün (PoW) gücüne her zaman güçlü bir şekilde inanmıştır. PoW, topluluk oluşturmaya, adil dağıtıma olanak tanır ve Firo’nun değerini fiziksel dünyaya enerji ile bağlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

FiroPoW, GPU madenciliği için son derece optimize edilmiş ve oyun alanına bile hem FPGA hem de ASIC dirençli olacak şekilde tasarlanmış ve insanların kendi tüketici donanımlarından madencilik yapmasına izin veren bir madencilik algoritmasıdır.

FIRO Coin Nedir?

Firo, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki Binance borsası tarafından verilen bir tokendir. BEP20 Firo’nun Binance tarafından korunan yerel Firo tarafından desteklendiği velayet sarmalı bir Firo şeklidir. Çekirdek ekibin bu belirteç üzerinde hiçbir kontrolü yoktur. 

Toplamda 21.4 milyon Firos olacak. Firo, Bitcoin ile aynı dağıtım ve yarılanma döngüsünü takip etmektedir. (4 yılda bir)

12.5 FIRO/blokluk mevcut blok ödülü şu şekilde bölünür:

  • Madenciler (%50, 6.25 FIRO)
  • Masternode’lar (%35, 4.375 FIRO )
  • Kalkınma Fonu (%15, 1.875 FIRO)

FIRO Coin Bilgileri

FIRO Coin Nasıl Alınır?

FIRO ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Gate.io ve Huobi’dir. İşlem çiftleri, FIRO ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla FIRO coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...