İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Google Play Store ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ Hatası | Çözüldü

Google Play Store‘da uyumlu olmayan uygulamaları nasıl yüklerim? Google Play Store’da ülkemiz için yayınlanmayan uygulamaları nasıl kullanabilirim?

Google Play Store içerisinde zaman zaman karşılaştığımız ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ hatası aslında yaşadığımız bölge ile yani DNS ayarları ile alakalıdır. Uygulama geliştiricileri yeni çıkan uygulamaları belirli bölgelerde test etmeden dünya genelinde kullanıma açmazlar.

Uygulama geliştiricileri yeni uygulamaları bölüm bölüm kullanıma açarak aynı zamanda alt yapı sorunlarını da gidermeye çalışıyorlar. Örneğin uygulamalar genelde ilk olarak ABD sonra Avrupa daha sonra diğer Asya ve Afrika ülkelerinde kullanıma sunuluyor. Bugün gelen yoğun sorular karşısında bu makaleyi paylaşma ihtiyacı doğmuştur.

Dün yayınlanan Facebook Lasso uygulaması sadece ABD kullanıcıları tarafından indirilebiliyor. Facebook Lasso uygulamasını ülkemizde indirmeye çalışan kullanıcılar ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ hatasını alıyorlar. Çünkü uygulama şuan için sadece ABD kullanıcıları için yayınlanmış durumdadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Önümüzdeki hafta tüm dünyada kullanıma açılması beklenen Facebook Lasso uygulaması ve ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ hatasını aldığınız tüm uygulamalar için hemen kullanmak istediğinizde yapmanız gerekenleri bu makalemizde paylaşacağız.

Google Play Store’da karşılaştığımız bazı bölgesel hatalar;

→ Bu Öğe Ülkenizde Kullanılmıyor

→ Uygulama henüz ülkenizde başlatılmadı

→ Uygulama hizmetleri ülkenizde mevcut değil

Advertisement. Scroll to continue reading.

Google Play Store ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ Hatası | Çözüldü

Google Play Store’da herhangi bir oyun yada uygulamayı indirmeye çalıştığınızda ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ hatasını alıyorsanız bulunduğunuz ülke için bu uygulamanın erişim izni yok demektir.

Telefonunuzdan DNS ayarlarını değiştirmeniz durumunda bu hatayı aldığınız oyun yada uygulamaları kullanabilirsiniz. Android telefonlarda DNS ayarlarını değiştirmenin en kolay yöntemi VPN uygulaması kullanmaktır.

→ İlk olarak bir VPN uygulaması indirmeniz gerekiyor

Psiphon yada TunnelBear uygulamalarından birini kullanarak bölgenizi ABD olarak ayarlayabilirsiniz.

→ Daha sonra Google Play Store ayarlarına girerek verileri temizlemeniz gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Son olarak daha önce  ‘Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor’ hatasını aldığınız uygulamayı Google Play Store üzerinde aratıp telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu yöntem sayesinde ülkeniz için yayınlanmayan tüm oyun ve uygulamalar telefonunuza indirebilirsiniz. Geliştirici düzeydeki uygulamaları ilk siz test edebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar