İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Hometech Alfa 400C (HT14S) İncelemesi : Özellikleri

Son zamanlarda uygun fiyatlı cihazlarıyla oldukça popüler ve bilindik hale gelen Hometech firmasının bir süredir piyasada satışta olan Alfa 400C modelini inceliyoruz. Küçük boyutlarda giriş seviyesi bir cihaz arıyorsanız Alfa 400C mutlaka fiyat avantajıyla gözünüze çarpmıştır. Bu makalemizde Hometech Alfa 400C modelinin nasıl olduğunu inceleyeceğiz ve yorumlayacağız.

Tasarım

Hometech Alfa 400C modeline ilk baktığınızda küçük yapısının yanı sıra oldukça ince bir kasa tasarımına sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Plastik bir yapıya sahip 400C modeli gri rengi ile fırçalanmış alüminyum malzeme gibi görünüyor diyebilirim. Oldukça şık görünen kasasının yanında kendi fiyat aralığına göre oldukça iyi ve parlak bir ekran sunan Alfa 400C modeli bu açıdan kesinlikle ön plana çıkıyor. 1920×1080 piksel çözünürlüğün tercih edildiği modelde oldukça iyi renk geriverimi olan bir ekran paneli kullanılmış. Alfa 400C modelinde kullanılan panelin artılarının yanı sıra eksileri de tabii ki mevcut. Ekranın parlak ve iyi bir renk geriverimi olması sebebiyle oldukça fazla yansıma yaptığını belirtmem gerekiyor. Özellikle güneş ışığı altında 400C modeliyle çalışmak oldukça zor. Alfa 400C modeli ince yapısına rağmen bağlantı noktaları olarak bu segment için yeterli diyebilirim. Üzerinde iki adet USB girişi bulunurken bir adet mini HDMI girişi bulunuyor.

[affiliate_news id=”13711″]

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Performans

Hometech Alfa 400C modeli özellikle giriş seviyesi kullanıcılar için tasarlanmış. Cihazın içerisinde Intel firmasının giriş seviyede konumlandırdığı işlemcilerden olan Intel Celeron N3350 kullanılmış. Bu işlemci baz hız olarak 1.1 GHz hızında çalışsa da performans gerektiren yerlerde turbo boost teknolojisi ile 2.4 GHz hıza kadar ulaşabiliyor. 2 MB ön belleği bulunan bu işlemci 3 GB RAM ve 32 GB eMMC disk ile desteklenmiş. Genel olarak bakıldığında günlük işler ve ofis işleri için yeterli olabilecek bir donanıma sahip. 32 GB eMMC diskin hızının standart hard disklere göre daha hızlı olması özellikle günlük kullanımlarda kullanıcı tarafında oldukça iyi bir artı olarak göze çarpıyor. Cihazın depolaması istenildiği takdirde SD Kart yuvası ile 64 GB daha arttırılabiliyor. Bunun haricinde içerisinde bir adet SATA.II portu bulundurması oldukça kullanışlı. Depolamanın yetmediği yerde cihazın içerisine 2.5″ boyutunda HDD takılabiliyor.

Genel Bakış

Hometech Alfa 400C modelinin satış fiyatı 1300-1400 lira civarında. Bu fiyat bandında özellikle Full HD sunması gerçekten cihazın hanesine ekstra bir puan ekliyor. Günlük işler için yeterli olan donanımı ve zarif tasarımı ile bu fiyat bandı ürün bakan kullanıcılar için oldukça uygun bir cihaz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar