İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

HP 15-DB0023NT (5SU31EA) İncelemesi : Özellikleri

Son zamanlarda notebook pazarında eskiye nazaran daha iyi işler yapan AMD işlemcili notebooklar yeni Ryzen işlemciler ile satışa sunulmuştu. Bugün Ryzen işlemcilerden birini kullanan HP markasının 15-DB0023NT modelini inceleyeceğiz. Özellikle HP’nin diğer ürünlerinden farklı olan kasa yapısı ve iç donanımı ile kolaylıkla ayrıştırılabilen bu modelin artılar ve eksileri neler , HP 15-DB0023NT nasıl sorularına cevap bulacağız.

Ön Bilgi

Son senelerde notebook pazarında çok iyi başarılar elde eden HP firması Türkiye pazarında senelerdir AMD satıyor ve günümüzde de güncel modelleri satıyor. Bu modellerin en güncellerinden biri olan HP 15-DB0023NT modeli özellikle fiyat performans açısından müşterilerin ilgi odağı olacağa benziyor. 5SU31EA kodlu bu ürün Intel işlemcili ürünlere göre daha uyguna , daha yüksek performans sunmasıyla ön plana çıkıyor.

Tasarım

15-DB0023NT(5SU31EA) modeli kendi fiyat bandından bulunan HP ürünlerden tamamen farklı bir kasaya sahip. Dış kapağı parlak siyah renkten oluşan bu ürünün özellikle bu bölümünün çizilmesi oldukça kolay gibi görünüyor. Cihazın iç tarafına baktığımızda ise siyah plastik malzemeden yapılmış iç kısım bu fiyat bandı içi oldukça kaliteli. HD çözünürlüğe sahip parlak bir ekrana sahip olan 15-DB0023NT modeli renk doğruluğu ve parlaklık açısından gerçekten iyi bir iş çıkartıyor. Ancak özellikle yüksek ışıkta ve güneş altında oldukça parlayan bu panel bu alanlarda çalışmaları oldukça kısıtlayabilir. Cihazın harici bağlantı noktalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • 2 adet USB 3.1 ( Yalnızca veri aktarımı)
  • 1 adet USB 2.0
  • 1 adet HDMI 1.4
  • 1 adet RJ45 bağlantı noktası
  • 1 adet SD Kart okuyucu
  • 1 adet 3.5 mm kulaklık ve mikrofon girişi

Performans

15-DB0023NT(5SU31EA) modeli AMD tabanlı bir cihaz. Yeni nesil Ryzen 3 2200u işlemci ile birlikte geçen cihaz üzerinde harici bir ekran kartı bulunmuyor. Ryzen 3 2200u işlemci en yeni nesil olan zen mimarisi ile üretilmiş bir işlemci. 2 gerçek çekirdek barındıran bu cihaz Intel tarafında i3 7.nesil işlemciler ile yakın bir performans sergiliyor. İşlemcinin üzerinde Vega 3 dahili grafik birimi var. Bu dahili grafik birimi bir harici grafik birimi ile desteklenmemiş. Özellikle oyun oynayacak ve çizimle uğraşacak kişiler için bu büyük bir dezavantaj. Tüm bunların haricinde 15-DB0023NT(5SU31EA) modeli 4 GB DDR4 – 2400 MHz RAM belleğe sahip. Günümüz şartları için giriş seviyesi olarak nitelendirilebilecek bu RAM miktarı ilerleyen zamanda boş olan bir slot sayesinde arttırılabiliyor.

Genel Bakış ve Değerlendirme

15-DB0023NT(5SU31EA) modeli piyasada Intel Pentium ile aynı fiyat seviyelerinde izliyor. Yaklaşık Intel i3 performansı sunması , yeni nesil bir mimariye sahip olması ve fiyatının Intel i3 işlemcilere göre daha uygun olması bu cihazı tercih edilebilir kılıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar