İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Huawei Mate 20 Lite Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Huawei 2018 yılında yakaladığı çıkış ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Fiyat performans ürünü telefonları ile ülkemizde oldukça yoğun bir ilgi gören Huawei son zamanlarda tüketici şikayetleri ile karşı karşıya kalmaya başladı. Huawei’nin en çok satılan modellerinden bir tanesinde Huawei Mate 20 Lite modelinde yaşanan bildirim sorunu temeline inildiğinde donanımsal olmayan ancak can sıkıcı bir sorun olarak baş gösteriyor. Sadece Mate 20 Lite modelinde değil bir çok Huawei marka telefonda da bildirim sorunu ile karşılaşılabiliyor.

Huawei bildirim sorunu temelinde izinlerle alakalı bir sorun olarak görünüyor. Telefon ekran koruyucuya girdiğinde WhatsApp, Instagram, Facebook gibi uygulamalardan gelen bildirimler kilit ekranına düşmüyor. Bu sorun kullanıcıların erişilebilirlik kısmında oldukça fazla canını sıkıyor. Huawei kilit ekranına bildirim düşmemesi sorununu gidermek için bir kaç yöntemden bahsediliyor. Peki Huawei Mate 20 Lite bildirim sorunu nasıl çözülür?

Huawei Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Öncelikle Ayarlar kısmında Pil sekmesini açın ve bu kısımdaki güç tasarrufu modlarının kapalı olduğundan emin olun. Telefon güç tasarrufu modunda olduğu zaman bildirimler kısıtlanmaktadır. Güç tasarrufu modu açık ise kapalı konuma getirip tekrar bildirim alıp almadığını kontrol edin.

Huawei ve diğer android telefonlarda bildirimler uygulama kurulumunda ayarlanmaktadır. Herhangi bir uygulama kurulumunda bildirimlere izin verilmediyse o uygulamadan gelecek bildirimleri kilit ekranın göremeyebilirsiniz. Uygulamalardan kilit ekranında bildirim almak için aşağıdaki kilit ekranı bildirimleri menüsünden bildirim almak istediğiniz uygulamaları aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

→ Ayarlar

→ Uygulamalar ve Bildirimler

→ Bildirim Yönetimi

→ Üstteki 3 noktaya tıklayın

→ Kilit Ekranı Bildirimleri

Açılan ekrandan kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamaları aktif hale getirin. Bu işlem sonrasında Huewai bildirim alma sorunu düzelecektir. Huawei bildirim alma sorunu hala devam ediyorsa bize Soru Cevap bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

5 Yorum

5 Comments

 1. Enes

  Haziran 6, 2019 at 2:04 pm

  Bunların hiç biri bir işe yaramadı büyük ihtimal donanımsal bir sorun var

  • Bülent

   Eylül 15, 2019 at 5:22 pm

   Aynen hiçbiri işe yaramıyor, whatsapp a bakıyorum 7 8 mesaj gelmiş 1 de bildirim sesi geliyor diğerlerinde haberim bile olmuyor, yapmadığım şey kalmadı, bildirim sesi ya 1 saat sonra yada hiç gelmiyor

 2. Ahmet

  Temmuz 10, 2019 at 10:38 pm

  İnstagram wp gibi uygulamalardan bildirim geliyor ama bundle gibi haber uygulamalarından bildirim gelmiyor 1 2 kere geliyor 3. De yine gelmiyor cözemedim bir türlü

 3. Tolga

  Temmuz 24, 2019 at 11:56 am

  Bu telefondan uzak durun asla cözümü yok aldigima pismanim

 4. hakan

  Temmuz 29, 2019 at 4:34 pm

  arkadaşlar çözüm çok kolay, p30 da p30 proda ve mate 20 proda denenmiştir. durum pil optimizasyonundan kaynaklı. arka planda whatsap pil optimizasyonunu devre dışı bırakacaksınız. bunun için uygulamalardan özel erişim menüsüne girip buradanda pil optimizasyonu kısmına gireceksiniz. burada %99 ihtimalle whatsap pil optimizasyonu açıktır onu kapatın. optimizasyona izin verilmiyor olacak. sonra herşey tamam. çok telefonda yapıldı. iyi çalışmalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...